Reklama

Samsung BD-C7500: najtenší Blu-ray prehrávač

Roman Calík

Aspoň to tvrdí o svojej novinke Samsung. Získal ocenenie na CES 2010 Inovations Honoree a naozaj si zaslúži minimálne cenu Miss medzi Blu-ray prehrávačmi. Je v peknom obale aj hodnotná výplň a je hodná odporúčanej ceny 349 €?

Samsung BD-C7500

Postupne sa v domácej audiovizuálnej zábave dostáva na prvé miesto trojdimenzionálny obsah. 3D televízory sa tento rok dostanú na náš trh v plnom prúde. Aby bolo na nich čo pozerať, prídu s nimi v závese aj 3D Blu-ray prehrávače. Ešte to ale nejaký ten piatok potrvá. Pre tých, ktorí si už teraz chcú užívať Blu-ray filmy a zároveň chcú mať esteticky nadpriemerný stroj, môže byť riešením Samsung BD-C7500. Podľa jeho výrobcu je to najtenší Blu-ray prehrávač na svete. Hrúbka 28 milimetrov je praktická hlavne z toho dôvodu, že uľahčuje vertikálnu montáž na stenu. Okrem toho môže byť tento model v klasickej horizontálnej polohe alebo aj na podstavci so sklonom 25 stupňov. Dizajn je veľmi čistý, s povrchom pripomínajúcom prírodne materiály pokryté lesklou glazúrou. Displej na spodnej priehľadnej hrane tvorí dizajnovú čerešničku.

Samsung BD-C7500 open

Wi-Fi, BD-Live, YouTube, 1 GB

Krása nestačí. Samsung tento kúsok vybavil aj Wi-Fi modulom pre pripojenie na internet a možnosťou sťahovať dodatočný obsah k filmom cez BD-Live alebo pohrávanie sa s rôznymi aplikáciami v rozhraní Intenet@TV, ktoré Samsung nedávno obohatil o rôzne widgety z jeho Samsung Apps. Okrem bežného YouTube či Picasa sa dajú sťahovať aplikácie od servisov ako AccuWeather, Blockbuster, Fashion TV, Travel Channel, Twitter alebo Vudu. K tomu je určený aj vnútorný úložný priestor s objemom 1 GB. Celé užívateľské menu bolo tiež vylepšené a ponúka okrem iného štyri rôzne grafické témy. BD-C7500 podporuje prehrávanie pri 24 obrázkoch za sekundu, čo poskytuje plynulý pohyb scén a rozumie si so všetkými audio kodekmi, vrátane Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Upravená bola aj správa spotreby energie s rôznymi funkciami ako napríklad nízkovoltážny motorček, detekcia anologového videa a posunutie stand-by spotreby na príjemných 0,1 W. Novinka príde na náš trh v Apríli.

Samsung BD-C7500 close

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.