Reklama

Samsung ATIV Book 9 Spin - prvý s výklopným displejom

Zdroj | Samsung
Števo Porubský
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Hoci sa hovorilo, že Samsung zatvára biznis s notebookmi, objavili sa hneď dva nové modely – Samsung ATIV Book 9 Spin a Samsung ATIV Book 9 Pro. Oba sú slušne vybavené Ultrabooky, ktoré majú čo ponúknuť aj náročnému používateľovi, no model Spin je predsalen iný.

Zdroj | Samsung

Samsung ATIV Book 9 Spin

Je to prvý notebook výrobcu, ktorý sa nevyhol plne výklopnému displeju v štýle YOGA zariadení od Lenova. Samsung ATIV Book 9 Spin má 13,3-palcový displej s QHD+ (3 200 x 1 800 px) rozlíšením, ktorý je možné preklopiť o 360°. Displej je samozrejme dotykový a vraj má aj HDR vylepšovanie v reálnom čase. Nechýba Intel Core i7 najnovšej generácie Skylake a grafika Intel HD Graphics 520, no len 8 GB pamäť RAM.

Zdroj | Samsung

Pevný SSD disk má mať maximálnu kapacitu 256 GB. Zabudovaná webkamera má len HD video. Prekvapivo vo výbave chýba aj súčasná vychytávka, USB-C. Namiesto toho v novinke nájdete 3 USB 3.0 porty, HDMI port a čítačku microSD kariet. Výdrža integrovanej batérie výrobca udáva na 7,3 hodiny. Operačným systémom je Windows 10.

Zdroj | Samsung

Samsung ATIV Book 9 Pro

Zaujímavejšie je však vybavený model Samsung ATIV Book 9 Pro, ktorý na 15,6″ displeji ponúkne Ultra HD rozlíšenie (3 840 x 2 160 px) a taktiež vylepšovanie HDR v reálnom čase. Displej však už nie je plne výklopný. V tele je taktiež procesor Intel Core i7 najnovšej generácie, no pribudla dedikovaná grafika Nvidia GeForce GTX 950M s 2 GB pamäťou. Sklamaním však môže byť opäť len 8 GB pamäť RAM a 256 GB SSD disk.

Samsung ATIV Book 9 Pro má navyše USB-C port, ktorý dopĺňa trojicu USB 3.0 portov, HDMI port a čítačku SD kariet. Po zvukovej stránke je na tom tiež lepšie, má štvoricu 2 W reproduktorov. Samozrejmosťou je Wi-Fi, Bluetooth 4.1 či web kamera, no opäť len s HD rozlíšením videa. Výdrž batérie s neznámou kapacitou výrobca udáva len na 6,5 hodiny.

Zdroj | Samsung

Obe novinky budú dostupné zatiaľ len na americkom trhu. Ich cena by mala byť od 1 399 USD za model Spin a od 1 599 USD za model Pro.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.