Reklama

Samsung All-in-One: Dravec na pohľadanie

Drahomír Piok

Nový siedmy rad počítačov All-in-One poskytne plnohodnotný výkon pre základné využite na doma. Iste všetok hardvér je na špičkovej úrovni, no, bohužiaľ,  bez grafickej karty sa ďaleko doskákať nedá. Dizajnová lahôdka mierne pripomína monitor deviatej série, avšak za jeho sumu máme v tomto prípade celý počítač uložený v podstavci obrazovky.

Samsung All-in-One

Len 16 mm hliníku

Ostré línie dávajú Samsungu mierne agresívny, ale pritom aj moderný vzhľad. Zaujímavá sklápacia konštrukcia dáva možnosť monitorom pohnúť až o 90°. Väčšina z pohľadného šasi je vyrobená z brúseného hliníka. Úžasná hrúbka displeja, len 16 mm, je daná tým, že Samsung uložil hardvérové komponenty do podstavca a nie do obrazovky, ako to býva takmer u všetkých All-in-One počítačoch. Sympatický ťah na zoštíhlenie dizajnu. Obrazovka dosahuje v tejto siedmej sérii uhlopriečku 23“ a rozloženie strán je 16:9. Podsvietenie zabezpečuje LED technológia a monitor disponuje FullHD rozlíšením (1 920 x 1080 bodov). Celá plocha displeja je snímaná technológiou SAW, to znamená, že je možnosť ovládať PC aj dotykom.

Samsung All-in-One

Výborne osadený, no s dedikovanou GPU

Ako operačný systém má slúžiť samozrejme Windows 7 vo voliteľných 64 bitových verziách. O výpočtový výkon sa postarajú výrobky Intelu. Na výber bude z procesorov druhej generácie Core i3 a Core i5 s architektúrou Sandy Bridge. O grafický výkon sa bude taktiež starať procesor, ktorý už má vstavené GPU jadro. Operačná pamäť dosiahne maximálne 8 GB DDR3 1 333 MHz. Vnútorný priestor na ukladanie cenných dát má dostatočný 1 TB. Osadený je pevný disk s otáčkami 7 200 RPM. Vstavaná mechanika zvládne aj média  Blu-ray. Konektorové osadenstvo tvorí 4x USB 2.0, USB 3.0, 2x HDMI, čítačka pamäťových kariet, Ethernet a ďalšie presne nešpecifikované vstupy a výstupy. Pri bezdrôtových technológiách môžete počítať s Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a Bluetooth.  Ceny sa budú pohybovať v závislosti na vyskladanú verziu. Kombo s procesorom Core i3 začína od 740 € a s Core i5 od 890 €. Do predaja vstúpi táto zostava All-in-One už tento mesiac.

Samsung All-in-One

Foto: Samsung, cnet.com, cbs

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.