Reklama

Samsung 9 Series: kórejský útok na najtenšie notebooky

Marek Šimunek

Samsung si pre svetový veľtrh elektroniky CES 2011 prichystal nový notebook, ktorý zaútočí na pozície najtenších notebookov na svete. Notebook Samsung 9 Series totižto dosahuje hrúbku príjemných 17,5 mm, je zhotovený z pevnej zliatiny duralumin a pýši sa superjasným displejom s uhlopriečkou 13,3“.

Samsung 9 Series notebook

Notebook Samsung 9 Series je ako stvorený na cesty. Jeho telo dosahuje hrúbky úctyhodných 16,3 mm a váhu 1,31 kg pri prenášaní takmer nebudete cítiť. Tieto parametre z neho robia vážneho konkurenta pre tenký notebook Apple MacBook Air novej generácie. Vysokú odolnosť Samsungu 9 Series na cestách zabezpečí jeho pevné telo, ktoré je vytvorené zo zliatiny nazvanej duralumin. Tá je podľa výrobcu až dvojnásobne pevnejšia ako hliník. Okrem pevného tela sa nový notebook Samsung môže pýšiť aj 13,3“ displejom SuperBright Plus, ktorého jas dosahuje dvojnásobnej hodnoty bežných displejov a to 400 nit. Displej je schopný zobrazenia 16 miliónov farieb pri kontrastnom pomere 1 300:1. Vždy dostatočne podsvietenie displeja vzhľadom k okolitým svetelným podmienkam zabezpečí skupina senzorov Auto Display Brightness.

Samsung 9 Series notebook

Výrobca nezabudol ani na požadovaný výkon a tak sa v novom Samsungu 9 Series môžeme tešiť na nové procesory Intel Core i5 a i7 a možnosť vybavenia notebooku až 8 GB operačnej pamäte. Nová je aj integrovaná grafická karta Intel HD GT2, ktorá by v spojení s novými procesormi mala zabezpečiť notebooku 6,5 hodín výdrže na jedno nabitie. Obdobne rýchly štart systému ako v prípade nedávno predstavených notebookov Lenovo Y470, Y570 a Y570d si užijú aj majitelia Samsungu 9 Series. Vďaka funkcii Fast Start môžete už 12 sekúnd po zapnutí začať pracovať a pri prebudení z režimu spánku sa táto doba skracuje na príjemné 3 sekundy. Tichú, rýchlu a energeticky úspornú prácu zabezpečia SSD disky, ktoré môžu mať podľa varianty kapacitu 128 GB alebo 256 GB. Obdobne ako v prípade Apple MacBooku Air aj Samsung 9 Series disponuje novou generáciou touchpadu, ktorý podporuje technológiu multitouch a ovládanie počítača pomocou gest viacerými prstami. Ak radi pracujete v tme, alebo šere iste oceníte podsvietenú klávesnicu. O vaše neustále pripojenie sa postará Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 3.0 modul. Je až neuveriteľné, že sa Samsungu podarilo do tak malého tela vtesnať okrem dvojice stereo reproduktorov aj malý sub-woofer s výkonom 1,5 W. Optickú mechaniku by ste však v tomto drobcovi hľadali zbytočne. Periférie pripojíte pomocou dvojice USB 3.0 portov, ktorý je doplnený ethernet portom, slotom pre SD kartu a HDMI pre pripojenie k monitoru alebo HDTV. Samsung 9 Series by sa mal začať predávať v priebehu februára tohto roku. Za štýl a kvalitné prevedenie si bohužiaľ budete musieť priplatiť, nakoľko predpokladaná cena základnej verzie by mala začínať na hranici 1 600 USD (1 198,59 €).

Samsung 9 Series notebook

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.