Reklama

S Uberom od dnešného dňa ešte bezpečnejšie

Zdroj | Uber
Richard Pliešovský
Zdroj | Uber
Zdroj | Uber

Bezpečnosť cestujúcich sa netýka len samotnej premávky. Potenciálne nástrahy striehnu aj v prípade moderných prepravných služieb, aké ponúka napríklad Uber. Ten zavádza ďalší ochranný prvok pre svojich zákazníkov.

Jazdy cez aplikáciu majú byť od dneška bezpečnejšie, kontrola identity pomocou smartfónu má zabrániť podvodom partnerských vodičov a kuriérov, ktorí cez Uber Eats doručujú jedlo.

O čo ide?

Uber vyvinul vlastnú technológiu, ktorá v reálnom čase kontroluje identitu svojich vodičov. Tí sa musia pred otvorením aplikácie nasnímať fotoaparátom a až po overení identity online pripojiť.

Pozrite si

Uber v Londýne prišiel o licenciu. Kašle na bezpečnosť, alebo ide o politiku?

Zaujímavé, že takéto overenie identity sa vyžaduje pravidelne, nielen pri prihlásení, ale prakticky kedykoľvek, aj medzi jazdami. Systém porovná získanú fotografiu s uloženou, ak sa nebudú zhodovať, účet sa zablokuje kým sa vzniknutá situácia nevyšetrí.

Okrem náhodných kontrol môže o ňu požiadať cestujúci ak získa podozrenie, že sa osoba, ktorá ho vezie (alebo mu doniesla jedlo), nezhoduje s obrázkom v aplikácii.

Právo na ochranu osobných údajov ostáva podľa spoločnosti nedotknuté, vodiči si môžu vybrať automatickú kontrolu pomocou biometrickej technológie, alebo manuálnu z Uberu.

Zdroj | Uber

Nová funkcia má zabrániť podvodom, bude chrániť účty vodičov pred zneužitím a dáva cestujúcim ďalšiu možnosť kontroly či je za volantom správna osoba. Uber takto zaisťuje, že aplikácia bude využívaná naozaj len partnerom, ktorý má s ním zmluvu.

„Kontrola identity v reálnom čase je ďalšou dôležitou bezpečnostnou funkciou. Je to kľúčový nástroj na obmedzenie podvodov, zdieľania účtov a predovšetkým na udržanie bezpečnej platformy pre všetkých našich používateľov tak, že sa zabezpečí, aby partnerskí vodiči a kuriéri boli naozaj tými, za ktorých sa vydávajú,” vysvetlil Ash Kebriti, generálny manažér Uber pre strednú a východnú Európu.

Pozrite si

Uber Money – kreditná aj debetná karta od Uberu

Spoločnosť len nedávno spustila inú bezpečnostnú funkciu – Overenie jazdy. Tá slúži ako pripomienka pre cestujúcich, aby sa pred nástupom do vozidla ubezpečili, že za volantom sedí tá istá osoba, akú vidia v aplikácii.

Nevieme, či sa túto funkcia zavádza po odhalení zneužívania účtov v Londýne, alebo sa na tejto technológií pracovalo nezávisle. Pre zákazníkov je to určite dobrá správa. Opatrnosť v prípade nastupovania do cudzieho auta je totiž v každom prípade na mieste.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.