Reklama

S touto malou nabíjačkou nabijete čokoľvek a navyše aj kdekoľvek

Zdroj | Satechi
Števo Porubský
Zdroj | Satechi
Zdroj | Satechi

Americký výrobca príslušenstva pre notebooky, tablety, smartfóny i smart hodinky, Satechi, na domácej výstave CES 2024 predstavil unikátnu nabíjačku so štvoricou portov.

Tým ale unikátna nie je. A nie je unikátna ani tým, že ide o nabíjačku typu GaN. Unikátna je tým, že má výkon 145 W a dokážete s ňou nabiť prakticky čokoľvek a hlavne kdekoľvek.

Zdroj | Satechi
Obsah pokračuje pod reklamou

Ale postupne. Satechi 145W USB-C 4-Port GaN Travel Charger ako sa novinka nazýva, je 4-portová USB-C nabíjačka s technológiou GaN, teda ktorá využíva nitrid gália (Galium-nitrid). Vďaka tomu je v pomerne kompaktnom tele možné dosahovať vyššie nabíjacie výkony i vyššiu účinnosť. Navyše GaN nabíjačky sa tak neprehrievajú ako klasické krémíkové. Unikátnom tejto nabíjačky je však aj využitie grafénu.

Nabíjačka podporuje PD 3.1 (Power Delivery) s výkonom 140 W na prvých 2 USB-C portoch, ostatné dva porty zvládajú maximálny výkon 45 W s PD 3.0. Zároveň však podporuje aj štandard PPS (Programmable Power Supply). Maximálny výkon, ktorý nabíjačka dokáže dodávať do pripojených zariadení je 145 W.

Zdroj | Satechi

Plnohodnotne ale dokáže súčasne nabíjať napríklad klasický notebook, tablet, smartón i smart hodinky. Všetky 4 porty sú dizajnované tak, aby ponúkli dostatok výkonu napríklad na takúto štvoricu zariadení. A prečo práve takúto?

Nabíjačka Satechi 145W USB-C 4-Port GaN Travel Charger to má už v názve – cestovná nabíjačka. Predstavte si, že na cesty už nebudete potrebovať žiadnu inú nabíjačku, pretože s touto si všetky mobilné zariadenia budete môcť nabíjať súčasne.

Zdroj | Satechi

Navyše kdekoľvek, pretože v balení Satechi 145W USB-C 4-Port GaN Travel Charger máte rovno 4 rôzne koncovky do najrôznejších svetových štandardov elektrických zásuviek. Okrem tej našej je v balení americká, britská i austrálska/ázijská.

Rozmery nabíjačky sú pomerne príjemných 96 x 76 x 31 mm, hmotnosť je necelých 350 gramov. Je tak len o čosi väčšia o klasickej 87 W nabíjačky od Apple. Pritom stojí podobne, 119,99 USD. Čosi podobné, mimochodom, Satechi ponúka už dnes. Ide o 165 W GaN nabíjačku, no tá je stolová, nie cestovná.

Zdroj | Satechi

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.