Reklama

S perom Logitech MX Ink môžete v MR kresliť do priestoru okolo vás

Zdroj | Logitech
Stanislav Vinc
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Virtuálna či zmiešaná realita nemusí byť iba o pasívnom konzumovaní obsahu, nový obsah v nej možno aj tvoriť. V praxi sa preto táto technológia uchytila už aj v rukách umelcov na prácu vo virtuálnom priestore, resp. s 3D modelmi a kresbami.

Podchytiť si túto skupinu používateľov teraz skúša známy výrobca PC príslušenstva Logitech. Na trh uvedie stylus MX Ink špeciálne navrhnutý pre headsety Meta Quest.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový stylus má doplniť oficiálne ovládače pre headsety Meta Quest 2 a Quest 3, ktoré bude možné aktívne využívať po jeho boku. Bude to vlastne po prvý krát, čo k týmto headsetom budete môcť pripojiť viac ako dva ovládače naraz. Logitech MX Ink má byť ale oproti tým oficiálnym na kreslenie nielen ergonomickejší, ale aj presnejší a bohatší na funkcie.

Stylus sleduje pohyb v šiestich smeroch a vďaka hrotu citlivému na tlak dokáže pri kreslení na povrch rozpoznať aj intenzitu kreslenia. Ak teda nebudete v zmiešanej realite kresliť alebo modelovať iba tak v prázdnom priestore, stylusom môžete kresliť po rôznych fyzických povrchoch aj na 2D tvorbu, ktorú možno následne preniesť do 3D priestoru.

Stylus bude natívne podporovaný v aplikáciách Painting VR, ENGAGE XR, OpenBrush a Arkio, ako aj Gravity Sketch a Adobe Substance 3D Modeler, v ktorých bude stylus do aplikácií prenášať aj intenzitu stlačenia hrotu. Tieto aplikácie, plus ShapesXR, Realize Medical, Painting VR a Gesture VR, budú priamo podporovať aj podložku MX Mat, ktorá má poskytovať plynulejší zážitok z písania a kreslenia po fyzickom povrchu.

Zdroj | Logitech

Na jedno nabitie má Logitech MX Ink vydržať zhruba sedem hodín a dobíjať je ho možné prostredníctvom USB-C alebo dokovacej stanice, ktorá sa predáva samostatne. Samotný stylus bude v predaji od septembra za cenu 130 dolárov. Cenu dokovacej stanice a podložky MX Mat zatiaľ výrobca neprezradil.

Ako správne upozorňuje portál UploadVR, Logitech týmto príslušenstvom predbehol aj Apple, ktorý paradoxne podporu stylusu v spolupráci s rozšírenou realitou už údajne testoval. Natívna podpora Apple Pencil pri používaní Apple Vision Pro dáva dokonalý zmysel a je zrejme iba otázkou času, kedy sa stane skutočnosťou. Ak sa tak stane, súbežne s oficiálnym stylusom bude môcť zrejme sprístupniť na platforme visionOS svoj stylus aj Logitech.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.