Reklama

S odolným Panasonicom Lumix DMC-TS3 môže leto začať naplno

Števo Porubský

Hoci tu máme zatiaľ len jar, Panasonic sa pripravil už rovno na leto, dovolenky a výlety, s ktorých si chcete priniesť aj foto či video dokumentáciu, aby ste mali na čo spomínať. Nový odolný kompakt si môžete vziať kdekoľvek. Na hory, k vode či púšte.  Prežiť by mal podľa výrobcu všade a ešte vám aj pomôže. Ako?

 Panasonic Lumix DMC-TS3

Novinka z dielne Panasonicu príde na trh už pred letom a ponúkne pomerne bohatú výbavu, za ktorú sa nemusí hanbiť žiadny kompakt. Snáď len rozmery 104 x 64 x 27 mm a hmotnosť takmer 200 gramov sú na kompakt menej prijateľné, no vedzte, že TS3-jka má na to svoje dôvody. Novinka je totiž odolná voči pádu (2 m), vode a potápaniu (12 m), mrazu (do -10°C) a samozrejme voči prachu a vlhkosti. Aj napriek objemnému telu je však stále „kabelkovým“ prístrojom. Z hardvérových súčastí je zaujímavý 1/2.33” CCD snímač s rozlíšením 12,1 Mpx a odolný zapuzdrený 28 mm objektív LEICA DC VARIO-ELMAR so 4,6-násobným optickým priblížením. Samozrejmosťou je korporátna Mega OIS stabilizácia. Škoda len vyššej svetelnosti začínajúcej na f/3,3 a slabšiemu ISO 1 600. Fotografie v tmavých scénach tak nebudú tak dokonalé ako z iných kompaktov, no tie zas nemajú takú odolnosť.

 Panasonic Lumix DMC-TS3

Samozrejmosťou je plne automatický režim Inteligent Auto a takmer nespočetné množstvo scénických režimov vrátane 3D Photo, Panorama či Hi-Speed burst režimov. Istou výhodou nového Lumixu je aj zabudovaný GPS čip s elektronickým kompasom, takže si fotografie môžete geotaggovať a v počítači si pozrieť, kde ste snímky či video vytvorili. Toto má už množstvo súčasných noviniek, no len máloktoré majú i barometer a výškomer. Ako hľadáčik slúži 2,7-palcový s rozlíšením 230 tisíc bodov, ktorý má krycie sklíčko odolné voči poškriabaniu. Vo výbave nechýba ani Full HD (1080i) a HD video (720p) v AVCHD formáte s mono zvukom. Ak si kúpite podporovanú SDXC kartu, nebudete si musieť dávať pozor na zaplnenie karty ani po týždni bez počítača. Otázna je v takomto prípade len batéria s kapacitou 940 mAh. Video či fotografie si kľudne pozriete aj na TV či monitore vďaka HDMI výstupu. Na trhu sa objavia štyri farebné verzie – oranžová, strieborná, červená a modrá. Cena by sa mala pohybovať okolo 350 €.

Panasonic Lumix DMC-TS3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.