Reklama

S ČSOB SmartBankingom sa už pri vypisovaní IBAN nikdy nepomýlite

Marek Šimunek

Potom ako začala Európa zjednocovať platobný systém a my sme sa začali stretávať s novým tvarom čísla účtu, ktorý je označovaný ako IBAN (International Bank Account Number) mnohí používatelia sa trápili s vypisovaním dlhého čísla účtu.

Ten má v prípade Slovenska 24 znakov, pričom v prípade ostatných krajín sa tento počet znakov líši. Vždy si ho totiž stanovuje krajina.

ČSOB SmartBanking IBAN skener

Prepisovanie 24 znakov čísla účtu si však vyžaduje pomerne veľkú pozornosť a používatelia často museli po sebe zadaný platobný príkaz niekoľkokrát skontrolovať. Preto ČSOB prichádza ako prvá banka na Slovensku s unikátnou funkcionalitou, ktorá výrazne zjednodušuje proces zadávania IBAN čísla účtu.

Pre používateľov aplikácie ČSOB SmartBanking je tak pracné zadávanie IBAN kódu minulosťou a aplikácia im umožní jeho rýchle a jednoduché oskenovanie. Skener v aplikácii využíva technológiu OCR a na používateľovi tak ostáva už iba rýchla kontrola správnosti oskenovania čísla.

ČSOB SmartBanking IBAN skener

Samotný proces skenovania je veľmi jednoduchý a rýchly. Okrem formátu IBAN však dokáže aplikácia nasnímať aj starší formát BBAN (napríklad 4000507619/7500), ktorý je platný do januára 2016.

ČSOB SmartBanking IBAN skener

ČSOB SmartBanking IBAN skener

ČSOB SmartBanking IBAN skener

Samotná funkcionalita sa môže zdať jednoduchá, ale značne uľahčuje zadávanie platobných príkazov. Ako sa počas tlačovej konferencie vyjadrila Zuzana Kosová z Oddelenia vývoja elektronických kanálov, skener IBAN nie je poslednou funkcionalitou, ktorú aplikácia ČSOB SmartBanking dostane.

Čoskoro by mal totiž pribudnúť aj skener IBAN kódov pre zahraničné účty, takže bude ešte jednoduchšie vykonať platbu do zahraničia. Okrem toho sa môžu do budúcnosti tešiť aj majitelia iOS zariadení vybavených snímačom odtlačkov prstov Apple Touch ID. Banka totiž pracuje aj na možnosti autorizovania aplikácie práve pomocou odtlačku prstu, čo by jej používanie ešte viac zjednodušilo.

ČSOB SmartBanking IBAN skener

Banková aplikácia ČSOB SmartBanking je dostupná pre majiteľov smartfónov a tabletov s operačným systémom Apple iOS, Google AndroidMicrosoft Windows Phone. Vyskúšať si ju môžu aj používatelia, ktorí nie sú klientmi banky.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.