Reklama

Rýchly prevod mien – prevodník mien, ktorý budete chcieť

Marek Šimunek

V obchodoch s aplikáciami sa nedávno objavila nová aplikácia od slovenského vývojára Rudolfa Halmi. Aplikácia s jednoduchým názvom Rýchly prevod mien vám umožní prepočet rôznych svetových mien.

https://youtu.be/TM2dXIQ2fFE

Aj napriek tomu, že počas letnej dovolenky sa veľká časť turistov zdržuje v krajinách, kde je hlavnou platobnou menou Euro, môže sa stať, že zacítite chuť na exotiku a vyberiete sa do krajiny, ktorá používa vlastnú platobnú menu.

V takejto situácii sa veľmi hodia aplikácie na prevod mien, ako napríklad nedávno vydaná aplikácia, ktorá sa zrodila na Slovensku.

Aplikácia Rýchly prevod mien je zadarmo dostupná v App Store, pričom za mierny poplatok 0,99 € (aktuálne je v rámci úvodnej akcie dostupná platená verzia zadarmo) získate niekoľko výhod navyše.

Hlavnou výhodou platenej verzie je okrem odstránenia reklám aj väčšie množstvo dostupných zdrojov bánk, z ktorých môžete preberať kurzy.

Po inštalácii aplikácie si zvolíte zdroj, ktorý chcete používať. K dispozícii máte tieto zdroje údajov: Európska Centrálna Banka, Yahoo financie, Brazílska Centrálna Banka, Ruská Centrálna Banka, Kanadská Banka, Austrálska rezervná banka, Thajská Banka, Národná Ukrainská Banka, Izraelská Banka, Moldavská Národná Banka, Dánska Národná Banka,  Rumunská Národná Banka, Islandská Banka, Národná Banka Kyrgyzkej Republiky, Česká národná banka, Vietnamská banka, Švajčiarska národná banka a Poľská banka Pekao.

Možnosti pre získanie údajov teda máte doslova neúrekom. Samozrejme potom, ako ste si zvolili jednu z bánk a následne by ste sa rozhodli pre inú, môžete ju veľmi jednoducho zmeniť v nastaveniach aplikácie.

Pozrite si

4 prevodníky jednotiek a mien pre váš iPhone

Nechýba ani možnosť nastavenia druhotného zdroja kurzového lístka, alebo nastavenie času aktualizácie údajov. Aktualizácia sa môže vykonať po otvorení aplikácie, denne, každý druhý deň, týždenne, alebo manuálne.

Samozrejme pri nastavení aplikácie Rýchly prevod mien si môžete zvoliť, ktoré z dostupných mien sa vám majú zobrazovať. Jednotlivé meny sú pritom jasne rozoznateľné vďaka ikonám štátov, v ktorých sa používajú.

Aplikácia je dostupná pre Android a iOS, pričom Android verzia má jednu funkciu navyše. Môžete v nej využiť integrovaný fotoaparát a priamo odfotografovať cenu bez potreby jej prepisovania do aplikácie, čo sa môže hodiť, ak potrebujete niekde v zahraničí rýchlo prepočítať cenu produktu, ktorý sa chystáte kúpiť.

Pozrite si

Amount – minimalistický prevodník mien, hodnôt a kalkulačka v jednej aplikácii

Rýchly prevod mien je vydarenou aplikáciou, ktorá robí presne to, čo sľubuje jej názov. Má všetky potrebné prvky a nastavenia, takže môžete meny prevádzať rýchlo a jednoducho. Určite by nemala chýbať vo vašom smartfóne pred cestou na dovolenku.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.