Reklama

Rýchlejší a detailnejší Nikon D6 ulahodí profesionálnym športovým fotografom

Zdroj | Nikon
Juraj Recký
Zdroj | Nikon
Zdroj | Nikon

Nikon už počas septembra 2019 avizoval na novú vlajkovú loď Nikon D6. Lákal na najlepší fotoaparát aký kedy spoločnosť vyrobila. Dnes už vieme, že má naozaj prepracované ostrenie a je nadočakávania rýchly.

Svet fotografie má tieto dni naozaj plodné obdobie. Viacerí výrobcovia predstavili, alebo predstavia, vlajkové lode svojich portfólií, na nadchádzajúce sezóny. Výraznú pozornosť na seba strháva Nikon s ich modelom Nikon D6. Nová DSLR je prirodzeným nástupcom modelu D5, je však rýchlejšia a detailnejšia.

Zdroj | Nikon

Nová D6 sa pýši najmä najvýkonnejším systémom AF aký Nikon doposiaľ ponúkol. Ten počíta 105 voliteľných krížových bodov s citlivosťou do – 4,5 EV. Hustota pokrytia snímačov je 1,6-krát vyššia ako tomu bolo pri D5. Ponúka automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na sledovanie objektu. Nechýba vylepšený systém rozpoznávania scén pri zaostrovaní objektov.

Zdroj | Nikon

D6 tiež umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa a umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.

Zdroj | Nikon

Druhou silnou zbraňou novinky je rýchlosť. Sériové snímanie zvládne 14 obrázkov za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo 10,5 obrázku za sekundu so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania. Ak by vám nezáležalo na kvalite fotografií, tak sa viete dostať až na rýchlosť 60 obrázkov za sekundu. Fotografie však v tomto prípade budú s rozlíšením 2 Mpx.

Zdroj | Nikon

Rýchlosť na vyššiu úroveň posúva aj vstavaný Wi-Fi modul, Bluetooth, či pripojenie pomocou LAN káblu, ktoré má štandard 1000BASE-T a je približne o 15 % rýchlejšie v porovnaní s D5. Prácu so snímkami urýchľuje tiež vylepšený dotykový 3,2-palcový displej alebo nová funkcia, ktorá označené fotografie presúva na začiatok frontu. Duálne sloty umožňujú používať karty XQD a CFexpress, ktoré sú dnes najrýchlejšími na trhu.

Nikon D6 je vybavený plnoformátovým snímačom CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx, obrazovým procesorom EXPEED 6 a 180 000 pixlovým RGB snímačom. Citlivosť ISO je v rozsahu 100 – 102 400, resp pri rozšírení od 50 do 3 280 000. Optický hľadáčik má prvky OLED a 0,72-násobné zväčšenie. Cena Nikon D6 je 6 759,00 € a v predaji bude od začiatku apríla 2020.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.