Reklama

Ruský obrnený telefón, ktorý zvládne čokoľvek

Drahomír Piok

Tento telefón iste neuspeje v žiadnej súťaži krásy, no to nie je jeho poslaním. Za úlohu má prežiť aj tie najhoršie podmienky, v ktorých môže majiteľ Extrem X3 pohybovať. Telefón bude vyrábaný v dvoch farebných variantách čiernej a oranžovej, za prijateľné ceny. Zvláštne je, že okrem odolných funkcií tlačová správa spoločnosti neuvádza takmer žiadne technické parametre.

Gresso Extreme X3

Obrnenec už na prvý pohľad

Ak nepatríte do kategórie ľudí, ktorí sa o svoj telefón starajú ako v bavlnke a dokonca mu kúpia aj malý domček (púzdro), ale hádžete ho hlava-nehlava kade-tade, čítate ten správny článok. Ruský výrobca Gresso tvrdí, že telefón Extrem X3 vydrží pád zo sedem metrovej výšky na betónovú plochu. Ale to zďaleka nie je všetko. Pokojne si s ním môžete ísť zaplávať a po opustení bazéna ihneď prijať hovor. X3 dokáže fungovať päť metrov pod hladinou vody minimálne po dobu jednej hodiny. No ak by počas plávania vyliezol z vrecka, neponoril by sa. Polhodinu nad hladinou by zľahka vydržal. Prešli ste si telefón niekedy vlastným autom? Nevadí. Extrem X3 by mohol byť prechádzaný aj dva krát denne. Konštrukcia tohto telefónu je skutočne impozantná. Hravo si poradí s tlakom až 1,5 tony!

Gresso Extreme X3

Odolný telefón od luxusného výrobcu

Samozrejmosťou je prachotesnosť či označenie IP67. Teplotné rozdiely, pri ktorých dokáže bez problémov pracovať, sa pohybujú od -50°C až do +60°C. Alfanumerická klávesnica je vypracovaná tak, aby sa ľahko ovládala aj v rukaviciach. Z funkčnej výbavy poteší silné LED svietidlo či laserové ukazovátko. Telefón podporuje siete GSM 900,1800 a 1900 MHz. Má zabudované FM rádio, 16 polyfonických zvonení, Bluetooth 2.0 a microUSB port. Malý 1,44“ LCD TFT displej je pravdepodobne farebný. Pri rozmeroch 111 x 49 x 20 dosahuje hmotnosť 130 gramov. Do predajní začne prichádzať budúci mesiac za odporúčanú maloobchodnú cenu približne 190 €. Ak vám stále spoločnosť Gresso nič nehovorí, tak je to exkluzívny výrobca podobný značke Vertu. Našťastie tento kúsok nebol obalený zlatom a ani 200 rokov starým africkým drevom, len mimoriadne tvrdým plastom.

Outdoorové vlastnosti Gresso Extreme X3
Vodotesnosť Vydží 5 metrov pod vodou po dobu 1 hodiny
Mechniická odolnosť Zvládne pád zo 7metrov na betónovú platňu
Pevnosť konštrukcie Dokáže odolať tlakom do 1,5 tony
Plavajúci Môže sa 30 minút údržať na hladine vody
Teplota Pracuje v rozsahu teplôt -50°C až +60°C
Prachotesnosť Elekroniku nepoškodia iné malé časti
Klávesnica Alfanumerická klávesnica prispôsobená na ovládanie rukavicou

Gresso Extreme X3

Foto: Gresso

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.