Ruark MRx – šedá myška, ktorá môže prekvapiť

ZDROJ | Ruark

Britský výrobca Ruark u nás nepatrí medzi známe značky. Teraz ale predstavil svoj prvý bezdrôtový reproduktor s Wi-Fi, Ruark MRx, ktorý by mohol imponovať novej skupine zákazníkov.

Bezdrôtové reproduktory sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou. Ich hlavnou výhodou je vstavaná batéria, ale aj fakt, že ku zdroju hudby sa nemusia pripájať cez kábel. Tento trend si uvedomuje aj spoločnosť Ruark. Novinka síce neponúkne vlastný akumulátor, no hudba sa môže prenášať cez Bluetooth či Wi-Fi.

ZDROJ | Ruark

Ruark nie je v našich končinách veľmi známa značka. V zahraničí však už má spoločnosť vybudované renomé, takže sa nejedná o žiadneho nováčika. V Ruark MRx nájdeme drivery, ktoré boli navrhnuté na základe reproduktorov MR1 Mk2. Práve tie už vyhrali niekoľko ocenení od webstránok ako What Hi-Fi Award či Trusted Reviews.

Pozrite siRuark Audio R7 Mk3 – audio pre dizajnových fajnšmekrov

Jadro teda tvoria 75 mm stereo reproduktory s neodymovými magnetmi. Zosilnenie bude prebiehať za pomoci dvojkanálového zosilňovača triedy A/B. Výkon Ruark MRx je 20 wattov.

ZDROJ | Ruark

Hudbu bude môcť používateľ prenášať cez Bluetooth 4.0 s podporou aptX, 3,5 mm jack, Wi-Fi či Ethernet port. Po pripojení na internet vie reproduktor prehrávať skladby cez streamovacie služby ako Spotify, Deezer a Tidal. Amazon Music má prísť onedlho. Novinka sa tiež môže prepojiť s viacerými reproduktormi značky Ruark cez Bluetooth.

ZDROJ | Ruark

Dôležitou súčasťou Ruark MRx je i mobilná aplikácia, ktorú si môžu stiahnuť majitelia Android či iOS zariadenia. Cez tú je možné ovládať všetky aspekty reproduktora vrátane výberu medzi viac ako 30 000 rádio stanicami (po pripojení na internet).

Nový prírastok do rodiny Ruark ale nebude pochopiteľne pre každého. Za prémiové materiály a kvalitný zvukový prejav si bude musieť potenciálny zákazník zaplatiť 400 britských libier.

ZdrojRuark Audio

Komentáre k článku