Reklama

RTVS vymieňa Trojku na nepretržité spravodajské vysielanie :24

Zdroj | RTVS
Stanislav Vinc
Zdroj | RTVS
Zdroj | RTVS

RTVS v reakcii na vyhlásenie mimoriadnej situácie dočasne vymení vysielaciu štruktúru televízneho okruhu Trojka za 24-hodinové spravodajsko-publicistické vysielanie na novom kanáli :24. Zmena prebehne už zajtra ráno.

Televízny okruh Trojka, ktorý sa spočiatku venoval športovému vysielaniu a neskôr po obnove vysielania vysielaniu vlastnej a archívnej tvorby RTVS, bude dočasne vypnutý a nahradený spravodajským okruhom s názvom :24. K zmene dôjde už v pondelok 28. februára o 6.00 hod.

Verejnoprávna televízia reaguje na mimoriadnu situáciu vyhlásenú vládou SR, resp. na aktuálne dianie na Ukrajine. Nový okruh sa bude venovať živým prenosom zásadných vyhlásení predstaviteľov štátu, aktuálnemu dianiu na Ukrajine a na Slovensku, ako aj diskusiám odborníkov na aktuálne témy.

Do vysielania :24 budú zaradené aj publicistické formáty Reportéri, Občan za dverami, Kultúra.sk, Svet v obrazoch a Slovensko v obrazoch. Súčasťou spravodajských blokov budú aj Správy a komentáre, Počasie, športové spravodajstvo Góly-body-sekundy a Zelená vlna. Pridajú sa k ním aj relácie vytvárané v Slovenskom rozhlase, ako napr. Z prvej ruky, K veci a Sobotné dialógy.

Cieľom prúdu spravodajsko-publicistického vysielania je sprostredkovať verejnosti prístup k aktuálnym, overeným, spoľahlivým a pravdivým informáciám počas celého dňa. Práve v tomto čase je prístup k overeným informáciám dôležitým nástrojom pre zjednotenie verejnosti a upokojenie napätej situácie. V sekcii spravodajstva a publicistiky tvrdo pracujeme na tom, aby sme divákom v rámci vysielania :24 ponúkli všetky dôležité informácie v reálnom čase a zároveň nám dáva priestor ísť do hĺbky pri dôležitých celospoločenských témach v rámci rôznych spravodajských a publicistických formátov,“ hovorí dočasne poverený riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky Attila Lovász.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.