Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rozhodujete sa medzi AirPods a Powerbeats Pro? Porovnali sme ich!

Rozhodujete sa medzi AirPods a Powerbeats Pro? Porovnali sme ich!
Zdroj | Apple
Juraj Recký
Rozhodujete sa medzi AirPods a Powerbeats Pro? Porovnali sme ich!
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple aktuálne ponúka dva modely plne bezdrôtových slúchadiel. AirPods a Powerbeats Pro. Oba modely boli uvedené na trh relatívne potichu a oba sa od predošlej generácie zásadne nelíšia.

Appple v posledných týždňoch doplnil portfólio o ďalší absolútne bezdrôtový model slúchadiel Powerbeats Pro. Aj keď je v porovnaní s AirPods na prvý pohľad jasné zacielenie na odlišné spotrebiteľské skupiny, môžete sa ocitnúť niekde uprostred. Ani vyhradený biznismen, ani vyhradený športovec. V takomto prípade máte možnosť voľby. Tak teda ktoré?

Zdroj | Apple

Dizajn

AirPods sú čisté, možno trochu strohé a zrejme aj nadčasové. Ostatne, ak ich porovnáte so slúchadlami, ktoré Apple pribaľuje k iPhonom, veľa zásadných rozdielov v dizajne nenájdete. Hodia sa na akúkoľvek príležitosť.

Môžete ich nosiť k obleku, v bežné dni, ale aj na šport. Predávajú sa iba v bielej farbe. Nájdete však spoločnosti, ktoré ponúkajú farebné polepy. Nie sú ale oficiálnymi partnermi Apple.

Zdroj | Apple

Powerbeats Pro sú viac dizajnové, môžno trendové. Sú úrčené primárne na šport, čomu zodpovedá aj ich technické prevedenie. Majú záušnicu a v balení sú 4 veľkosti štupľov do uší. Môžete ich nosiť aj počas bežných dní, hodia sa k ležérnemu štýlu obliekania. Powerbeats Pro sú v ponuke v štyroch farbách.

Odolnosť

AirPods sú potu odolné. Od vody je lepšie ich držať čo najďalej. Powerbeats Pro majú odolnosť aj voči vode. Do akej miery výrobca presne neuvádza.

Pozrite si

Ohrozia bezdrôtové slúchadlá Powerbeats Pro AirPody?

Výdrž batérie

AirPods podľa výrobcu vydržia na jedno nabitie 5 hodín počúvania hudby, alebo 3 hodiny telefonovania. Používaním nabíjacieho puzdra ich výdrž v oboch prípadoch predĺžite na 24 hodín. Za 15 minút dokážete pomocou puzdra slúchadlá nabiť na ďalšie 3 hodiny počúvania hudby a 2 hodiny telefonovania. 

Powerbeats Pro podľa špecifikácií vydržia na jedno nabitie 9 hodín počúvania hudby. Vďaka nabíjaciemu puzdru vydržíte bez dobíjania 24 hodín. Aj tu je k dispozícii rýchlonabíjanie, za 5 minút v puzdre vydržia slúchadlá hrať ďalších 1,5 hodiny. 

Uvedené časy sú tie, ktoré uvádza výrobca, preto sú len orientačné.

Zvuk

AirPods nie sú slúchadlá pre audiofilov. Mnohí ich kvalitu zvuku charakterizujú ako tú zo strednej triedy. Tam však svoju prácu robia dobre. Na hovorené slovo sú viac ako postačujúce, teda aj telefonovanie s nimi je veľmi pohodlné. Počúvanie hudby vás neurazí, no zážitok ako z koncertnej sály to rozhodne nie je.

Pozrite si

Apple má nové slúchadlá AirPods, konečne majú bezdrôtové nabíjanie

Powerbeats Pro sú podľa výrobcu prepracované k čo najväčšiemu hudobnému zážitku športovcov. Majú plný a vyvážený zvuk. Značka Beats je známa prebasovaným zvukom, ktorý je zrejme spôsobený tým, že jedným z pôvodných zakladateľov je hip-hopový producent Dr. Dre. So slúchadlami môžete tiež telefonovať. Zabudovaných je viacero mikrofónov, ktoré majú zosilniť hlas a eliminovať okolité ruchy. 

Pripojenie

Ako AirPods, tak Powerbeats Pro sa so zariadeniami Apple spoja automaticky po vytiahnutí z nabíjacieho puzdra. Oba modely si rozumejú s iPhonom po model 5s, s iPadom Air od prvej generácie, iPadom mini od 2 generácie, s klasickým iPadom od 5 generácie a so všetkým Pro modelmi.

Tiež pripojíte všetky generácie Apple Watch, Apple TV 4K aj HD a iPod touch 6. generácie. V modelovom rade Mac slúchadlá dokážu komunikovať so všetkými modelmi dostupnými na oficiálnych stránkach Apple.

Zdroj | Apple

AirPods aj Powerbeats Pro môžete používať ako akékoľvek iné Bluetooth slúchadlá. Rozumejú si s Androidom, Windows a ďalšími. Prídete však o niektoré funkcie, ktoré sú pre Apple špecifické. Zariadenia so slúchadlami budete musieť spárovať ručne cez ovládanie Bluetooth.

Jedno, či obe?

AirPods môžete používať obe naraz, alebo po jednom. Ak si založíte do ucha len jedno slúchadlo, automaticky sa prispôsobí kvalita zvuku a aktivuje sa správny mikrofón. Každé slúchadlo komunikuje cez Bluetooth so zdrojovým zariadením samostatne. Rovnako pracujú Powerbeats Pro.

Ovládanie

Oba modely slúchadiel sa automaticky zapnú po založení do ucha a vypnú po ich vybratí. Ovládanie je pomocou príkazu “Hey Siri” alebo dotykový mi gestami. Dotykové ovládanie je ako v pravom, tak v ľavom slúchadle. Apple zapracoval najnovší čip Apple H1 do oboch modelov.

Zdroj | Apple

Nabíjanie

AirPods nabíjate puzdrom. Máte na výber s Qi nabíjaním, teda bezkontaktným, alebo Lightning konektorom. Powerbeats Pro nabíjate pomocou Lightning konektoru.

Pozrite si

ČO je to Qi a pre koho je tento štandard vyvinutý?

Cena

AirPods s puzdrom s možnosťou Qi nabíjania stoja 229 €, za verziu bez tejto vychytávky zaplatíte 179€. Powerbeats Pro sú na stránke apple.com v ponuke za 249,95 dolárov.

Zdroj