Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 23.3.2014

RoomScan – Na nakreslenie pôdorysu domu vám stačí váš iPhone

Marek Šimunek

V App Store nájdete na iPhone množstvo užitočných, ale aj menej potrebných aplikácií. Naša dnešná patrí do prvej kategórie. Pomocou aplikácie RoomScan a vášho iPhonu totiž môžete pomerne hravo zistiť rozmery jednotlivých miestností.

RoomScan

STIAHNITE SI aplikáciu RoomScan v App Store

Už samotný názov RoomScan prezrádza na čo táto aplikácia slúži. Vďaka nej môžete totiž pomocou vášho iPhonu jednoducho a rýchlo oskenovať miestnosti vo vašom dome, alebo byte. Získate tak prehľadné pôdorysy pre jednotlivé pozadia, či objekty. To sa môže hodiť v prípade, ak potrebujete zariadiť váš byť, prípadne máte bytov niekoľko a potrebujete mať prehľad o tom, ktorý z vašich bytov má aké rozmiestnenie izieb a ich rozlohu. Spôsob fungovania aplikácie ostáva záhadou, ale pravdepodobne sa v tomto prípade jedná a kombináciu informácií z GPS a gyroskopu.

V podstate postačí iba priložiť váš iPhone ku každej stene v danej miestnosti v približne rovnakej výške a aplikácia sa spolu so svojim algoritmom postará o všetko ostatné. Podľa vývojárov aplikácie by mala byť jej presnosť na hranici 10 centimetrov. Okrem bezplatnej verzie je dostupná aj verzia RoomScan Pro, ktorú si môžete zakúpiť za 4,49 €. Získate tak navyše možnosť uloženia niekoľkých miestností a objektov, možnosť pridávania okien a dverí, nastavenia farieb, alebo dokonca vám umožní navzájom prepájať jednotlivé miestnosti tak, aby ste získali presné pohľady na celé poschodie. Samozrejme nechýba ani možnosť bližšieho špecifikovania presných vzdialeností, v prípade ak využitia iných spôsobov pre ich zistenie.

RoomScan

RoomScan

Hodnotenie: 8/10

Veľkosť: 7,7 MB

Cena: 0,00 € / 4,49 € (Pro verzia)

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.