Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 - dokonalý luxus zo sci-fi filmu

Rolls-Royce VISION NEXT 100 - dokonalý luxus zo sci-fi filmu
Zdroj | Rolls-Royce
Števo Porubský
Rolls-Royce VISION NEXT 100 - dokonalý luxus zo sci-fi filmu
Zdroj | Rolls-Royce
Zdroj | Rolls-Royce

Automobilka Rolls-Royce predstavila koncept vozidla Rolls-Royce VISION NEXT 100 z rovnomennej série automobilky BMW, ktorá ukazuje, ako by mohli vyzerať vozidlá skupiny o niekoľko rokov. Všetky doterajšie modely síce vyzerajú ako zo sci-fi filmu, ale stačí sa pozrieť na model BMW i8 a pochopíte, že sci-fi nie je tak vzdialený pojem.

Zdroj | Rolls-Royce

Rolls-Royce VISION NEXT 100 je unikátom z každej stránky. Unikátny je aj tým, že ide o prvý vizionársky koncept vo viac ako 100-ročnej histórii automobilky Rolls-Royce.

„V rámci osláv priekopníckeho ducha bolo vozidlo Rolls-Royce VISION NEXT 100 vytvorené ako ultimatívne vyjadrenie maximálneho luxusu zajtrajška. Je to oslňujúca vízia fascinujúcich možností, ktoré dokáže značka Rolls-Royce Motor Cars ponúknuť v budúcnosti,“ hovorí Adrian vaon Hooydonk, riaditeľ BMW Group Design.

5,9-metrový Rolls-Royce VISION NEXT 100 je postavený na pokročilej odľahčenej platforme, vybavenej vysokovýkonným elektrickým pohonom.

Mnohé prvky, od dizajnu karosérie, cez dĺžku rázvoru, až po detailné špecifikácie a komponenty výbavy, sa dajú podľa výrobcu špecificky prispôsobiť individuálnym potrebám zákazníka.

Zdroj | Rolls-Royce

Eleganciu a ľahkosť karosérie má zvýrazňovať aj lakovanie „Crystal Water“ a soška Spirit of Ecstasy z ručne brúseného krištáľového skla, ktorá je navyše podsvietená. Podsvietený je aj predný gril s dizajnom súčasných vozidiel značky.

Značková Rolls-Royce batožina sa dá uložiť v prednej časti, kde má Rolls-Royce VISION NEXT 100 na ňu dostatok priestoru. Inteligentný mechanizmus otvorí na boku batožinového priestoru veko a sprístupní jeho obsah čakajúcim rukám, ako inak, nosiča.

https://www.youtube.com/watch?v=dGSm082ELXY

Vo vnútri je absolútny luxus. Okrem iného tu výrobca použil drevo Macassar, koberec z ručne tkaného hodvábu a ďalším jemným hodvábom na čalúnení stropu. Nechýba nebo z LED diód.

Zdroj | Rolls-Royce

Zaujímavo pôsobí veľké čelné sklo, dvere len z jednej strany, s ktorými sa otvára aj časť strechy. Dokonca Rolls vytvorí aj virtuálny koberec pri schodíku, pre dokonalý zážitok a pocit luxusu.

Čosi tu ale aj chýba – volant. Keďže Nový Rolls má byť plne autonómny, sedadlo vodiča, volant ani prístroje v tomto modeli nemajú podľa automobilky význam.

Vo všetkom, čo robíte, sa musíte snažiť o dokonalosť. Vezmite to najlepšie, čo existuje a urobte to ešte lepším. A keď to neexistuje, tak to vytvorte.

Henry Royce

Zdroj | Rolls-Royce

Vozidlo ovláda virtuálna inteligencia, ktorá splní všetky požiadavky pasažiera. Tento virtuálny asistent má podobu Spirit of Ecstasy, ktorá sa zobrazuje na priehľadnom OLED displeji na celú šírku interiéru.

Neprehliadnite nádherne spracované 360° video interiéru a exteriéru:

Táto soška dostala svoje meno podľa modelky Eleanor Thornton, ktorá bola inšpiráciou, keď sochár Charles Robert Sykes vytváral legendárnu ozdobu na prednú kapotu Rolls-Royce.

Rolls-Royce ide pritom s dobou a Eleanor je AI systémom. Čím viac času strávi virtuálna Eleanor na cestách so svojimi pasažiermi, tým viac sa naučí o ich záujmoch a potrebách, vrátane obľúbených reštaurácií, umeleckého vkusu, bežných zvyklostiach či obľúbených trasách. Ovláda sa, samozrejme, pomocou hlasu.

Rolls-Royce VISION NEXT 100 sa v predaji žiaľ nikdy neobjaví. Možno o pár rokov uvidíme v niektorých modeloch podobné prvky, ako v tomto koncepte, no v takomto dizajne celé vozidlo určite nie.

Zdroj