Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Roli Blocks - keď hudbu môže skladať každý

Roli Blocks - keď hudbu môže skladať každý
Zdroj | Roli
Viktor Šmidák
Roli Blocks - keď hudbu môže skladať každý
Zdroj | Roli
Zdroj | Roli

Kde sú tie časy, keď hudbu skladali naozaj len tí, ktorí sa do nej rozumeli alebo ju študovali. Dnes si už hocikto môže stiahnuť jednoduchý softvér z internetu a vytvoriť si svoju skladbu. Ak to s hudbou myslíte vážne, no nepotrebujete celú kapelu, Blocks od spoločnosti Roli budete chcieť.

https://youtu.be/5x363UTE4qU

Ako už z názvu vypovedá, Blocks budú nejaké kocky. Nejde však o len tak nejaké kocky. Tieto umožňujú používateľovi vytvárať hudbu podľa jeho gusta na takmer profesionálnej úrovni.

Zdroj | Roli

Cieľom tvorcov Blocks bolo dostať hudbu čo najbližšie ku bežným ľuďom. Ako hovorí samotný zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti, „hudba je jazyk, ktorému všetci rozumejú, no iba niektorí ním hovoria.“ A to sa im podľa nás podarilo.

Pozrite si

Apple Music vs Spotify vs Deezer vs Hudba Google vs Tidal. Čo kto ponúka?

Na trh priniesli hneď tri druhy blokov. Prvý s názvom Lightpad Block slúži na tvorenie hudby ako takej. 5×5 bodový displej je citlivý na tlak aj multi-touch gestá. Používateľovi umožňuje vytvárať základné hudobné prejavy pomocou dotykov, kĺzania prstov či iných jednoduchých pohybov.

Zdroj | Roli

V závislosti od vyvinutého tlaku sa mení napríklad intenzita. Kocky sú tiež modulárne, a teda ich môžete spojiť viacero dokopy a využiť tak väčšiu plochu.

Pozrite si

15 gadgetov, s ktorými potešíte malých i veľkých

Ostatné dva varianty nesú pomenovania Loop Block a Live Block. Tie pracujú ako doplnky ku prvému menovanému bloku, a teda budú jeho funkcionalitu rozširovať. Vďaka fyzickému panelu ponúkajú možnosť hudbu zaznamenávať, loopovať či inak upravovať.

Zdroj | Roli

Všetky zariadenia komunikujú so smartfónom či tabletom a aplikáciou, kde si majiteľ bližšie všetko špecifikuje. Prepojenie prebieha cez Bluetooth a Block v pracovnom nasadení vydrží 4 hodiny.

Pozrite si

Tile Mate – kľúče už nikdy nestratíte

Ak vás ponuka zaujala, cena ani dostupnosť by nemali byť takou veľkou prekážkou. Už o niekoľko dní sa objavia v Apple predajniach. U nás ale bude lepšie riešenie objednanie cez internet. Tu môžete základný Lightpad Block kúpiť za 199,95 €, ostatné dva doplnkové bloky stoja každý 99,95 €. Netreba zabúdať ani na 30-dennú záruku vrátenia peňazí.

Zdroj | Roli

Ak vás tento gadget zaujal, určite si pozrite našu kategóriu gadgety, ale aj značku Vianoce, kde vyberáme tie najlepšie darčeky pod stromček.

Zdroj