Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rodina Fitbit sa poriadne rozrástla

Rodina Fitbit sa poriadne rozrástla
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Rodina Fitbit sa poriadne rozrástla
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Fitbit predstavil svoje horúce želiezka, ktoré budú mať vo svete nositeľných zariadení čo povedať. Nie každému totiž vyhovuje Apple Watch, či Samsung Galaxy Watch, ktoré sú pevne naviazané na iOS, alebo Android. Fitbit myslí na oba tábory a už niekoľko rokov dokazuje, že mu to ide perfektne.

Okrem očakávaných Fitbit Versa 4 a Sense 2 sme sa prekvapujúco dočkali aj tretej novinky, fitness náramku Inspire 3. Čo od nich môžete očakávať?

Oba modely sú oproti predchádzajúcim generáciám štíhlejšie a ľahšie. Ponúkajú všetky bežné metriky, či už meranie srdcového tepu, sledovanie fyzickej aktivity, štatistiky v reálnom čase, automatickú detekciu chôdze i behu, sledovanie spánku, stresu, SpO2. Potešia výdržou na jedno nabitie viac ako 6 dní, podporujú rýchle nabíjanie. Stačí 12 minút nabíjania na celý deň bežného používania. Fitbit v priebehu blízkej doby pripravuje podporu pre Google Mapy a Google Peňaženku.

Obsah pokračuje pod reklamou

Fitbit Sense 2 prinášajú mix technológií a snímačov, ktoré podrobne zmapujú život aktívnych používateľov. Hodinky sú vybavené senzorom Body Response, ktorý je prvý svojho druhu, meria EDA (cEDA) aktivitu po celý deň. Systém cEDA používa ukazovatele ako srdečný tep, variabilita srdcového rytmu a teplotu kože, vďaka čomu pomáha lepšie porozumieť, ako používateľ reaguje na prostredie a životné situácie. Informácia o tom, že vaše telo zažíva stres je veľmi dôležitá, rovnako ako to, čo máte v takej situácii robiť. Sense 2 sa o to postarajú.

Sense 2 sú vybavené špičkovými senzormi a algoritmami Fitbit. Výrobca používa technológiu, ktorá mení kov na paru, čo umožnilo integráciu kovových elektród senzorov priamo do skla chrániaceho displej hodiniek. Takto sa dosiahol prémiový dizajn, ktorému snímače neuberajú na atraktivite. Odolnosť voči vode je do 50 m.

Cena modelu je 299,95 eur. K dispozícii bude v druhej polovici septembra v troch farebných variantách, okrem klasickej tmavej Shadow Grey/Graphite si môžete vybrať z elegantných Lunar White/Platinum a Blue Mist/Pale Gold.

Fitbit Versa 4 sú určené najmä športovcom. V hodinkách si môžete vybrať až zo 40 športov, čo predstavuje viac ako dvojnásobok oproti modelu Versa 3. Z ďalších noviniek môžeme spomenúť režimy Pro HIIT, posilňovanie s činkami, CrossFit, či tanec. Nechýba zabudovaný pozičný systém GPS, takže pri športovaní nemusíte vláčiť so sebou smartfón. Mnohých poteší návrat fyzického tlačidla známeho z Versa 2. Teraz je umiestnené šikovnejšie, čiže by nemalo dochádzať k nechcenému stlačeniu.

Hodinky Versa 4 vás vyjdu na 229,95 eur. K dispozícii budú v druhej polovici septembra v troch farbách: Black/Graphite Aluminum, Pink Sand/Copper Rose Aluminum a Waterfall Blue/Platinum Aluminum.

Oba nové modely dostanú na 6 mesiacov grátis Fitbit Premium. Tam si môžete vybrať z viac ako 1 000 tréningov a meditačných programov. Pri každej aktivite môžete využívať funkciu Minúty v aktívnej zóne a monitorovanie zón srdcového tepu, pomôžu vám sledovať vaše vynaložené úsilie. Fitbit Premium ponúka funkciu Skóre dennej pripravenosti. Na báze nameraných dát odporúča, či je vhodný deň pre riadne cvičenie, alebo či si máte dopriať pauzu. 

Fitness náramok Inspire 3 uzatvára novinky, ktoré Fitbit pripravil. Aj nová generácia predstavuje zaujímavú možnosť mať moderný smart náramok bez toho, aby ste zaň utratili priveľa peňazí. Pomôže vám mať pod kontrolou váš životný štýl, monitoruje vaše aktivity i spánok.

Fitbit Inspire 3 automaticky zaznamenávajú Minúty v aktívnej zóne, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, srdcový tep a kroky. V priebehu dňa vám pripomenú, že je čas na pohyb, čo môže pomôcť celkovému metabolizmu. Odmerajú SpO2 i teplotu povrchu kože, zistia variabilitu srdcového tepu. Pri cvičení môžete sledovať srdcový tep a vidieť či sa nachádzate v zóne spaľovania tukov, kardio zóne, alebo v intenzívnej zóne spaľovania. Pomôžu aj pri spánku, podrobne zaznamenajú štatistiky o jeho priebehu. Nájdete tu funkcie Spánkové fázy, Spánkové skóre, Smart budík či reláciu riadeného dýchania.

Náramok je vodotesný do 50 m, na jedno nabitie vydrží až 10 dní. Na výber je viacero zábavných motívov ciferníkov, ktoré sa hodia ku každému štýlu. Nechýba ani ciferník s funkciou always-on, vted však klesne výdrž batérie na 3 dni. Novinka vstúpi do predaja ešte tento mesiac, cena je určená na 99,95 eur v troch farebných prevedeniach: Midnight Zen, Morning Glow a Lilac Bliss.

Obsah pokračuje pod reklamou

Zdroj