Robotický vysávač Trifo Lucy, ktorý vie strážiť domácnosť, príde aj do Európy

ZDROJ | Trifo

Start-up spoločnosť Trifo, ktorá sa už nejaký ten piatok venuje výrobe robotických vysávačov, predstavila nový model Lucy, ktorý sa aj vďaka nedávnej 15-miliónovej investícii dostane aj do Európy.

Trifo Lucy má mať saciu silu slušných 3 000 Pa, no aj tak je dôležité ako a akým spôsobom bude robot vysávať konkrétny priestor. Výrobca sa chváli pokročilými algoritmami, na ktorých pracujú špecialisti z firiem ako Bosch, Intel či GE, ktorých Trifo stiahol k sebe. Samozrejmosťou je tak SLAM (simultaneous localization and mapping) pre vytváranie mapy priestoru.

ZDROJ | Trifo

Trifo Lucy má kameru a množstvo senzorov, aby si vedel vytvárať mapu priestoru, v ktorom sa nachádza. Na rozdiel od konkurencie je kamera s vysokým rozlíšením a HDR a tak dokáže snímať aj v tme. To sa zíde pre snímanie priestoru pod nábytkom alebo v inak slabo osvetlených priestoroch, ako napríklad šatník bez okien, kúpeľňa apod.

ZDROJ | Trifo

Veľkým plusom je zároveň funkcia strážcu domácnosti. Snímače totiž vedia detegovať hluk či prítomnosť človeka, a to dokonca aj za oknom. Aj v noci. Otázne zatiaľ ostáva, či to funguje aj v stand-by režime.

Všetko ovláda 6-jadrový procesor ARM. Aj vďaka pomerne vysokému výpočtovému výkonu vie Lucy rozpoznávať izby a nie je nutné ich pomenovávať v aplikácii. Samozrejmosťou je totiž mobilná appka, cez ktorú je robota možné nastavovať. Nechýba ale ani integrácia hlasového ovládania cez Amazon Alexa.

ZDROJ | Trifo

Batéria vo vnútri, ktorú si vie Lucy ísť priebežne dobíjať, má kapacitu 5 200 mAh, čím patrí k tým najväčším na trhu. Výrobca tvrdí, že na jedno nabitie dokáže vysávať 120 minút, nabíja sa 180 minút. Zberná nádoba ma 0,6l. Výška robota je 8,4 cm.

Cena je na domácom, americkom, trhu nastavená na 799 dolárov. Cena je bez dane. Kedy bude na trhu v Európe zatiaľ nie je známe.

ZDROJ | Trifo

ZdrojTrifo

Komentáre k článku