Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Robotického psa už má aj Xiaomi. CyberDog udivuje technologický svet

Robotického psa už má aj Xiaomi. CyberDog udivuje technologický svet
Zdroj | Xiaomi
Michal Sobek
Robotického psa už má aj Xiaomi. CyberDog udivuje technologický svet
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Včerajšia veľké letná konferencia spoločnosti Xiaomi nepatrila iba smartfónu Mi MIX 4, tabletomOLED televízorom. Xiaomi na nej prezentovalo aj jednu kuriozitu. Robotický pes CyberDog je určený pre vývojárov.

Pozrite si

Xiaomi Mi Mix 4 sa vracia ku koreňom série, s fotoaparátom pod displejom

Štvornohý robotický kamarát

Xiaomi CyberDog je robotický pes s futuristickým vzhľadom a „open-source“ softvérom. To znamená, že je určený predovšetkým pre vývojárov, ktorí naňho môžu programovať rôzne aplikácie a tým využiť jeho plný potenciál. Dá sa povedať, že CyberDog je skôr experimentálnym projektom spoločnosti.

Zdroj | Xiaomi

Je to niečo podobné ako robot Spot od firmy Boston Dynamics. Tento robot sa začal vlani predávať za sumu 75 000 amerických dolárov, čo je po prepočte 64 000 eur. Robot Spot bol využitý na rôzne záchranárske účely, ale testovala ho aj armáda.

Pozrite si

Robotický pes od Boston Dynamics si dokáže otvoriť už aj dvere

CyberDog má na svojom tele 11 senzorov, vrátane dotykových a ultrazvukových, kamier a nechýba ani lokalizačné GPS, ktoré mu pomáhajú zorientovať sa v priestore. Dokáže tiež reagovať na povely aj nasledovať majiteľa pomedzi prekážky. Stáva sa tak z neho skutočný „robotický miláčik“.

Zdroj | Xiaomi

Tento robot dokáže behať rýchlosťou 3,2 m / s a jeho nosnosť sú 3 kilogramy. Motor CyberDoga má výkon 220 otáčok za minútu a krútiaci moment je 32 Nm. To sú trochu nižšie hodnoty, ako dokáže robot Spot od Boston Dynamics. CyberDog je poháňaný platformou Nvidia Jetson Xavier AI.

Zatiaľ iba 1 000 kusov

Xiaomi deklarovalo, že zatiaľ bolo vyrobených iba 1 000 kusov robota CyberDog. Tie budú určené predovšetkým pre fanúšikov značky, inžinierov a robotických nadšencov. Počiatočná cena bola stanovená na  9 999 čínskych Juanov, čo je po prepočte 1 314 eur.

Teraz je už len na vývojároch a robotických nadšencoch, aby pre tohto robota vyvíjali aplikácie a ukázali svetu, čo všetko robotický pes od Xiaomi dokáže. Potenciál tam je rozhodne veľký.

Zdroj | Xiaomi
Zdroj