Reklama

Robotek: návyková stratégia vo futuristickom kabáte

Dominik Fúsek

Sú to už štyri roky, čo sme testovali hru Robotek pre OS Android. Vrátiť sa k nej po toľkom čase, a to ešte na počítači, bolo veľmi príjemným stretnutím.

Robotek

STIAHNITE SI aplikáciu Robotek z Windows Store

Na hre sa toho našťastie veľa nezmenilo, aspoň teda nič podstatné. Stále ide o skvelú ťahovú stratégiu v štýle duelov. Vašou úlohou je zničiť nepriateľského hlavného robota skôr, než on zničí vás.

V rámci ťahov môžete na princípe herných automatov (slot machine) „žrebovať“ možnosti v troch kategóriách. Prvá vyrába, prípadne vylepšuje pomocných robotov, ktorí majú obrannú aj útočnú funkciu.

Druhá kategória predstavuje hi-tech parádičky, ako napríklad stavbu obranného firewallu, pokus o hacknutie nepriateľského robota a podobne. Tretia kategória obsahuje silné útočné zbrane.

Strategický ráz hry spočíva v nutnosti rozmýšľať, či radšej posilníte obranu, alebo sa odhodláte na priamy útok – prípadne akým spôsobom to urobíte. Na učenie máte dosť času, pretože spočiatku sú nepriatelia slabší ako vy. Rýchlo sa vám však ich odolnosť vyrovná a potom už sa posilňujú rýchlejšie ako vy.

Ak vyhráte bitku, získate štandardne pod kontrolu jednu krajinu, treba však ovládnuť celý svet. Problém je, že v súbojoch na princípe stávky vyhrávate alebo prehrávate energiu a pokiaľ vám tá dôjde, nezostáva vám nič iné, len zaplatiť reálnymi peniazmi alebo ísť celú hru odznova. Ak to vás však bude baviť, lebo budete podstatne silnejší, ako keď ste začínali prvý raz.

Celá hra je popretkávaná pôsobivými grafickými aj zvukovými efektami, ktoré sa k futuristickej téme perfektne hodia. Pri opisoch misií zasa potešia vtipné komentáre. Nevýhoda takýchto skvelých hier sa však vždy nájde minimálne jedna a platí aj pre Robotek. Je veľmi návykový a iste vám zaberie viac času, než mu plánujete venovať.

Robotek

Robotek

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 15 MB

Cena: 0,00 € (Freemium)

Aplikácia bola otestovaná na HP Pavilion x360 s procesorom Intel Pentium N3520.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.