Reklama

Robot USB Hub: roboty útočia na USB porty

Imrich Maťo

Pozor! Roboty útočia! Nebojte sa a pustite ich k svojim počítačom a notebookom. Sú tu, aby neúprosne skoncovali s nedostatkom USB portov.

Robot USB Hub

Každý z nás sa neraz stretol s problémom nedostatku USB portov na počítači, notebooku, či inom podobnom zariadení. Otázka tohto problému je síce už dávno vyriešená pomocou tzv. USB hub-ov, no výrobcovia stále aj v tomto nechávajú fantázii povolenú uzdu, a tak svetlo sveta z času na čas uzrú rôzne kreácie, vyvolávajúce úsmev, obdiv, alebo chytanie sa za hlavu. Jedno je však isté, účel by mal vždy svätiť prostriedky, a tak pri praktickom probléme nedostatku USB portov sa riadime nielen funkčnosťou, ale aj (alebo najmä?) estetickosťou toho-ktorého USB hub-u. Preto sa nezľaknite tejto armády šiestich robotov, ktorí radi zaútočia na vaše počítače alebo notebooky.

Robot USB Hub

Každý z nich je vyzbrojený štvoricou plnohodnotných USB portov s podporou USB 2.0 pre vysokorýchlostný prenos dát, ukrytých v rukách a nohách. Energiu čerpajú a spojenie s počítačom prostredníctvom kábla si zabezpečujú cez USB konektor na ľavom boku. Dokonca majú vo svojom arzenáli aj konektor pre pripojenie externého AC adaptéra, ktorý ale nie je súčasťou balenia, ak by ich hlad po energii bol väčší, než zásobovanie energiou USB káblom. Po pripojení mierne ožijú. Nie, nebudú vám chodiť po stole, ale o svojej funkčnosti dávajú najavo svetielkujúcimi očkami, v ktorých majú osadené LED diódy. O kompatibilitu so systémami Windows, Mac a Linux je postarané, preto môžu zaútočiť na takmer ľubovoľné bojové pole. Týchto drobných robotických bojovníkov s rozmermi 100 x 55 x 20 mm ľahko všuchnete do vrecka či kapsy a vezmete so sebou. Už si len vybrať niektoré zo šiestich farebných prevedení, aby s vami váš pomocník ladil. Alebo mať viacerých pre rôzne príležitosti. O ktorého vám oko zavadilo? Čierneho, šedého, modrého, alebo odvážnejšieho červeného, ružového či žltého? Stačí len objednať si ho z Neatoshopu za 18,95 $, teda cca 15,50 €.

Robot USB Hub

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.