Reklama

Roborock Qrevo S - vyšší sací výkon a appka akú nemá azda nikto!

Zdroj | Roborock
Števo Porubský
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Výrobca robotických vysávačov a rôznych doplnkov na upratovanie predstavil vynovenú verziu cenovo dostupnejšieho robotického vysávača Qrevo. S dodatkom S prichádza novinka s vyšším sacím výkonom.

To ale nie je jediné, čo novinka ponúkne. Hoci má rovnaký dizajn a prakticky rovnaké funkcie ponúka aj základňová stanica, aj tá má čosi vylepšené – rýchlejšie nabíjanie.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

To má byť o takmer tretinu rýchlejšie, takže aj v prípade veľkých plôch dokáže robot dokončiť svoje pracovné povinnosti skôr ako inokedy. Samozrejmosťou stanice je automatické umývanie mopovacích podov v spodnej časti vysávača, ale aj ich sušenie teplým vzduchom či možnosť vybratia umývacej podložky zo stanice pre jej vyčistenie.

Zdroj | Roborock

Zároveň vie ale základňová stanica odsávať nečistoty zo zbernej nádoby robotického vysávača a tiež mu dopĺňať vodu na mopovanie. Päť litrová zásoba vody v stanici má stačiť na zhruba 330 m2 podlahy. Samozrejmosťou je odsávanie špinavej vody z umývania mopovacích podov do druhej nádoby.

Zdroj | Roborock

Sušenie podov má byť ešte tichšie (45 dB(A)) a efektívnejšie. Trvať má len 15 minút a za ten čas majú byť pody úplne suché pre elimináciu možného rozmnožovania baktérií a teda i tvorby zápachu. Zberný sáčok na nešistoty z vysávania má zabezpečiť 7 týždňov bez nutnosti starostlivosti o vyprázdňovanie. Samozrejme, záleží v akom intervale a ako znečistenú podlahu bude Roborock Qrevo S vysávať.

Zdroj | Roborock

Tou najlepšou správou je pomerne vysoké zvýšenie sacieho výkonu z pôvodných 5 500 Pa na 7 000 Pa. V spodnej časti je síce iba jedna kefa, no je z gumy, čo by malo eliminovať zachytávanie vlasov, resp. ich ľahšie odstránenie.

Mopovacie pody sa vedia točiť rýchlosťou do 200 ot/min. a zároveň sa vedia zdvihnúť o 1 cm v prípade prechodu na koberec, ale aj v prípade, že sa Qrevo S vracia do dockovacej stanice na nabitie či dočerpanie vody na umývanie.

Zdroj | Roborock

Samozrejmosťou je ovládanie cez appku, v ktorej je možné zvoliť pre jednotlivé miestnosti rôzne úrovne čistenia, ale aj postupnosť kedy čistiť ktorú miestnosť. Napríklad v pracovni robotu poviete, že má vysávať potichu, no v kuchyni má vysávať naplno. Zaujímavosťou je možnosť voľby správania sa robota na konkrétnych kobercoch, napríklad aj máte nejaký s vysokým vlasom, Qrevo S môžete povedať, aby ho nevysával vôbec. Na ostatné môže zas zvoliť režim Carpet Boos na zvýšenie sacieho výkonu, ale aj možnosť zapnutia dvojitého vysávania koberca v jednom čistiacom cykle.

Zdroj | Roborock

Čerešničkou prepracovanej appky je možnosť zvolenia v akom čase sa má robot nabíjať, aby šetril a nabíjal sa iba v časoch mimo špičky či naopak v čase, kedy fotovoltika dodáva energiu do domácnosti počas dňa.

Robot sa v priestore orientuje nielen pomocou LiDARu, ale aj kamery a množstva snímačov. Vie tak rozpoznávať nielen koberce, ale aj akékoľvek prekážky a vyhýbať sa im. Chýbať tak nesmú ani tzv. no-go zóny, do ktorých robot nikdy nepôjde – misky pre domáce zvieratá apod.

Zdroj | Roborock

Novinka sa na trh dostane už toto leto rovno v dvoch farbách (ako i nižší model Qrevo). Cena zatiaľ nie je známa, mala by byť pod 1 000 €.

Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.