Reklama

Roborock má robota s výsuvným ramenom, ktorý vie aj videotelefonovať

Zdroj | Roborock
Števo Porubský
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Čínsky Roborock na CES 2024 prekvapil novým robotickým vysávačom a mopovačom v jednom, ktorý vybavil celkom novými a svetovo unikátnymi funkciami. Jednou z nich je napríklad aj vysúvacie rameno.

Roborock S8 MaxV Ultra tak bude azda najlepší robotický vysávač na rohy a okraje miestností. V ramene je totiž bočná kefka, vďaka ktorej robot podstatne lepšie vyčistí rohy miestností.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

Nový robotický vysávač bude patriť k tomu najlepšiemu. Nový motor má byť schopný sať s tlakom až 10 000 Pa čo je zhruba 192 AW! Takýto sací výkon nemajú ani top batériové tyčové vysávače. Samozrejme, ide o hraničnú hodnotu, v bežnej prevádzke bude využívať nižší výkon kvôli šetreniu energie.

Na kobercoch ale bude vysávač zapínať funkciu Carpet Boost+ System na lepšie vysávanie vlákien. Systém má byť o 30 % lepší ako ten súčasný.

Zdroj | Roborock

Chýbať nesmie ani umelé inteligencia. V tomto prípade má ísť o jej využívanie na obchádzanie prekážok s využívaním všetkých snímačov a senzorov, ale aj kamery v prednej časti. Robot ale využíva aj LiDAR na hornej strane.

Kameru bude možné zároveň ale využívať aj na videotelefonovanie. Otázne je však s kým. S domácimi miláčikmi? Alebo kto má byť na úrovni robotického vysávača. Z iného súdka je ale možnosť využívať kameru vo vysávači ako bezpečnostnú kameru v domácnosti.

Pod kamerou je dokonca aj LED svietidlo pre prípad vysávania v noci či tmavých priestoroch.

Zdroj | Roborock

Roborock S8 MaxV Ultra podporuje aj hlasové ovládanie, vrátane nového asistanta Rocky od Roborocku, ktorý funguje aj bez pripojeného smartfónu k vysávaču, ale aj najnovší protokol Matter. Samozrejmosťou je však podrobné ovládanie pomocou mobilnej appky. V nej nájdete najrôznejšie nastavenia, ale aj definovanie no-go zón detailné štatistiky.

Unikátom je aj mopovacia časť. Okrem u Roborocka klasickej vibračnej podložky (4 000x za minútu) tu pribudla aj maličká rotujúca podložka. Obe podložky sa v prípade potreby vedia zasunúť do tele vysávača až do výšky 2 cm od podlahy.

Zdroj | Roborock

Škoda však, že Roborock nepridal výsuvné rameno aj na malú bočnú rotujúcu podložku. Takto v rohu miestnosti nebude nikdy podlaha umytá.

Ďalším unikátom Roborock S8 MaxV Ultra je i tom, že jeho dockovaciu stanicu môžete pripojiť k vode a odpadu a tak sa nemusíte starať o jej dopĺňanie či vylievanie špinavej zo samočistiaceho procesu. V tom prípade nie sú ale potrebné nádoby v hornej časti dockovacej stanice.

Zdroj | Roborock
Obsah pokračuje pod reklamou

Dockovacia stanice obsahuje aj zberný sáčok na nečistoty z vysávania, ale aj automatický dávkovač prípravku na podlahy, automatické čistenie (60°C) i sušenie podložiek či vysokorýchlostné nabíjanie batérie.

Zdroj | Roborock

Nebude to ale vôbec lacné. Roborock S8 MaxV Ultra má stáť okolo 1 800 dolárov, resp. aj eur, keďže dolár je voči euru už takmer narovnako.

Zdroj | Roborock
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.