Reklama

RoBoHon môže spravovať smart domácnosti a byť aktívnym spoločníkom pre deti

Zdroj | Sharp
Richard Pliešovský
Zdroj | Sharp
Zdroj | Sharp

Sharp predstavil novú generáciu robota RoBoHon, ktorý je určený pre domácnosti a hlavne ich najmladších členov. Nevie korčuľovať ani hrať hokej, no v konečnom dôsledku to nie je ani to najdôležitejšie, čo od robotov chceme a potrebujeme.

Ľudia niekedy mylne očakávajú, že robot bude dokonale kopírovať človeka. Vzhľadom, činnosťmi, povahou, chcú ho naučiť rozprávať, dokonca aj myslieť. Keby sme však chceli od stroja to isté, čo dokáže človek aký by to malo význam?

Zdroj | Sharp

Sila robotov a vo všeobecnosti celej umelej inteligencie je v tom, že budú robiť to čo ľudia nevedia, nechcú, prípadne je to pre nich nudné, nebezpečné, alebo komplikované.

Sharp zmodernizoval svoje roboty, teraz ich ponúka v troch modeloch. Základná verzia RoBoHon je vlastne vylepšeným smartfónom. Nedokáže chodiť, ale jeho trup sa dokáže pohybovať, napríklad v rytme hudby.

Zdroj | Sharp

RoBoHon má 2,6-palcový displej, čipset Qualcomm Snapdragon 430 s 2 GB RAM, 16 GB vnútornou pamäťou a fotoaparátom s 8-megapixelovým rozlíšením. Robot beží na systéme Android 8.1 a jeho cena je približne 715 dolárov bez dane.

Komunikácia s robotom a jeho nastaveniami sa vykonáva pomocou smartfónu (tabletu) cez aplikáciu RoboHonlink.

Pozrite si

Robot AntBot sa dokáže orientovať pomocou slnka

Robot dokáže ovládať a kontrolovať smart zariadenia a klimatizáciu (od Sharpu). Deti sa môžu učiť základom programovania pri nastavovaní pohybov robota a vzájomnej komunikácii. Pomáhať im k tomu má 30 predinštalovaných aplikácií.

Zdroj | Sharp

Sharp informoval, že pripravuje ďalšiu funkciu, ktorá rozšíri využitie RoBoHonu v oblasti prezentácie výrobkov a exponátov v obchodoch, v múzeách a galériách.

Tiež sa pracuje na jeho multi-jazykových zručnostiach, aby sa z RoBoHonu mohol stať aktívny pomocník na recepciách v hoteloch, či na letiskách. Bude vedieť tlmočiť z japončiny, angličtiny, čínštiny a kórejčiny. Z neznámeho dôvodu sa tam slovenčina neobjavila.

RoBoHon sa dá prepojiť s diaľkovým ovládaním Link IoT eRemote mini. Vďaka nemu je môžné ovládať televízor, svetlá, hudobný prehrávač. Ovláda sa hlasom.

V máji sa uvoľnia funkcie zdravotnej starostlivosti. Používateľ odovzdá zariadeniu informácie o svojej hmotnosti a výške. Ten mu bude vedieť doporučiť vhodný jedálny lístok a vyberie vhodné cvičenie.

Pozrite si

Švajčiari vytlačili na 3D tlačiarni robota, ktorý sa vie korčulovať

V júni má pribudnúť karaoke aplikácia Boku to Uta, vďaka ktorej si budú môcť deti zaspievať spolu s robotom populárne piesne.

Ďalšia varianta robota, RoBoHon LTE, výjde na 1 630 dolárov bez dane, Wi-Fi verzia bez LTE však stojí podstatne menej, len 1 085 dolárov (bez DPH).

RoBoHon sa už dá predobjednať, jeho distribúcia začne o týždeň 27. februára. K robotom sa dá samostatne dokúpiť príslušenstvo, napríklad rôzne púzdra na prenášanie,držiak na pracovnú plochu a podobne.

Zdroj | Sharp
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.