Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Rivian odhaľuje zákulisie vývoja i výroby elektrických pickupov

Rivian odhaľuje zákulisie vývoja i výroby elektrických pickupov
Zdroj | Rivian
Števo Porubský
Rivian odhaľuje zákulisie vývoja i výroby elektrických pickupov
Zdroj | Rivian
Zdroj | Rivian

Americký Rivian sme pred časom označili za druhú Teslu. Zatiaľ síce také úspechy nežne, no nemá od nich ďaleko, len čo uvedie svoje elektromobily na trh. Už sme o nich síce všeličo počuli, no výrobca sa rozhodol zákulisie odhaliť ešte viac, formou videí.

Pozrite si

Rivian – druhá Tesla? Má na to viac ako len predpoklady

Zdroj | Rivian

V tom prvom samotný CEO spoločnosti Robert „RJ“ Scaringe hovorí o tom, ako prečo Rivian vznikol.

https://www.youtube.com/watch?v=utyebA0ccx8

V druhej časti predstavenia Rivianu CEO a zamestnanci hovoria pre koho vlastne svoje elektromobily vyrábajú. Nebudú to len farmári ako by sa mohlo vďaka pickup konštrukcii zdať, ale aj pre aktívnych ľudí, športovcov a extrémnych športovcov, ktorí dbajú na životné prostredie.

V zatiaľ poslednej časti Rivian ukázal, že postaviť elektromobil nie je len o tom, že inžinieri pospájajú batérie, dajú do konštrukcie a pripoja elektromotor. Práve batérie sú kritickým prvkom elektromobilu. Musia zniesť extrémne podmienky. Navyše batérie Rivianu majú byť špičkou. Majú o 25% vyššiu objemovú hustotu energie ako batérie Tesly Model X.

Tesne pred prepuknutím COVID-19 v USA Rivian natočil video z premeny fabriky v meste Normal v USA.

Zároveň Rivian ukázal aj to, ako vyrába prvé testovacie vozidlá, R1T, ktoré poslúžia aj na komerčné predstavenia, ale aj skúšky odolnosti.

Rivian a horolezec Alex Honnold natočili video, v ktorom automobilka ukázala niekoľko zaujímavostí z pripravovaného elektrické pickupu, ktorý by chcela pretransformovať na novú triedu – EAV (Electronic Activity Vehicle)