Reklama

RingConn Smart Ring je oficiálne dostupný na Slovensku! Čo na to konkurencia?

Zdroj | RingConn
Michal Sobek
Zdroj | RingConn
Zdroj | RingConn

Slovenský trh sa rozšíril o ďalší oficiálne dostupný smart prsteň. Jeho názov je RingConn Smart Ring a je tak plnohodnotnou konkurenciou k už obľúbeným modelom na trhu. Čo ešte ponúkne?

Smart prstene sa stali v posledných mesiacoch ďalším veľmi obľúbeným smart doplnkom, ktorý nosíme na našom tele. Popularita zrejme ešte narastie, aj Samsung sa chystá na oficiálne uvedenie Galaxy Ring.

Obsah pokračuje pod reklamou

RingConn Smart Ring na trhu už nejaký čas figuruje, avšak teraz oficiálne prichádza na Slovensko. Fungovanie smart prsteňov zrejme netreba špeciálne predstavovať. Ide o elektroniku v tvare prsteňa, ktorá má v sebe integrovanú batériu a rôzne senzory.

Konkrétne RingConn má telo z titánovej zliatiny a dostupný bude v troch farbách, a to v čiernej, striebornej a zlatej. Nechýba certifikácia proti vode IP68. Hmotnosť je od 3 do 5 gramov podľa veľkosti, ktorých je deväť.

Zdroj | RingConn

Pri bližšom pohľade si môžete všimnúť, že tvarom to nie je dokonalý kruh. RingConn upravil samotný tvar prsteňa tak, aby na prste sedel čo najpohodlnejšie a aby sa na prste zbytočne nepretáčal, čo by mohlo ovplyvniť namerané hodnoty pomocou vystúpených senzorov.

Tento prsteň nosíte ideálne celodenne, pričom cez rozhranie Bluetooth komunikuje priamo s aplikáciou v smartfóne, ktorá vám vyhodnocuje jednotlivé namerané metriky. Tam patrí tep srdca, variabilita srdcového tepu (HRV), okysličenie krvi, dychová frekvencia, pohybová aktivita, teplota pokožky, stres, spánok a aktivita.

Pozrite si

Čoho sa Samsung bojí, keď predstavil Galaxy Ring iba ako koncept?

Zaujímavou funkciou je zdieľanie dát. To má byť prínosom pre ľudí, ktorých blízki trpia rôznymi zdravotnými problémami. Vďaka možnosti zapnúť automatické zdieľanie hodnôt s blízkymi môžu mať lepší prehľad o ich aktuálnom zdravotnom stave.

Výdrž by sa mala pohybovať na úrovni 7 dní. Výhodou je však špeciálne nabíjacie puzdro, ktoré obsahuje aj batériu. To znamená, že prsteň v ňom na 100 % nabijete až 18-krát, teda teoretická výdrž je až 18 týždňov. Nabitie prsteňa potrvá okolo 1 a pol hodiny.

Zdroj | RingConn

Cena prsteňa je vyčíslená na sumu 299 eur, teda približne taká, s ktorou operujú aj ostatné smart prstene ako Oura Ring alebo Ultrahuman Ring. Veľkou výhodou RingConn je absencia predplatného, takže všetky namerané hodnoty máte ihneď k dispozícii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.