Rimac C_Two – beštia s 1 914 koňmi a maximálkou 415 km/h

ZDROJ | Rimac Automobili

Chorvátska automobilka Rimac Automobili predstavila očakávaný model Concept Two, označovaný ako C_Two. Nový elektromobil má množstvo pokročilých technológií, ale hlavne extrémne výkonné elektromotory s celkovým výkonom 1 900 koní a maximálnou rýchlosťou 415 km/h.

Pozrite siTesla Motors má problém, v Chorvátsku rastie konkurent Rimac Automobili

https://www.youtube.com/watch?v=WIui_7ArZSU

Táto chorvátska raketa bude unikát v každom ohľade. Extrémny výkon aký neponúklo doteraz žiadne sériovo vyrábané auto bude ešte dlho unikátom. Pred 1 914 koňmi sa musí skloniť aj Bugatti Chiron či ďalšie cesté beštie.

ZDROJ | Rimac Automobili

Vďaka výkonu a krútiacemu momentu 2 300 Nm (!) vystrelí toto monštrum na 60 mph (96,56 km/h) za 1,85 sekundy, presne o 0,05 sekundy rýchlejšie ako komunikuje Tesla svoj nový Roadster. Roadster síce nemá taký výkon ani zďaleka, no nemá ani takmer 2 tony, ako Rimac C_Two.

Pozrite siAko dokáže Tesla Roadster zrýchliť z 0 na 100 km/h za 1,97 sekundy?

ZDROJ | Rimac Automobili

Ešte extrémnejšia je ale maximálna rýchlosť – 415 km/h! Štvrť míle (402 m) má prejsť za 9,1 sekundy. Elektromotory bude živiť 120 kWh batéria chladená kvapalinou. S ňou má Rimac C_Two prejsť 650 km na jedno nabitie. Aj vám sa zdvihli kútiky až k ušiam? Nie ste sami.

Každopádne, Rimac počíta s 250 kW nabíjaním, ktoré naplní batériu na 80% za 30 minút. Takéto nabíjačky ale zatiaľ neexistujú. To ale nie je jediné, čo ešte v súvislosti s týmto modelom neexistuje.

C_Two má mať aktívnu aerodynamiku. Meniť sa má predný i zadný difúzor, klapky na streche, zadné krídlo (slúži aj ako brzda) a vstupy a výstupy vzduchu pod vozidlom. Unikátne aerodynamické sú dokonca aj disky kolies.

Rimac hovorí aj o nezávislom natáčaní kolies, no prepnutím sa z C_Two stane driftovací kráľ. Aby sa nestalo čo predviedol Richard Hammond, Rimac vylepšil aj inteligentný systém trakcie.

ZDROJ | Rimac Automobili

A to najlepšie? Rimac C_Two má disponovať autonómnosťou štvrtého stupňa! Aktuálne neexistuje vozidlo, ktoré by bolo v tomto stupni. Aj nové Audi A8 je zatiaľ iba na trojke.

Rimac C_Two má 8 kamier, jeden či dva Lidary, šesť radarov a dvanásť ultrazvukových senzorov. Aby toho nebolo málo, C_Two je vybavené aj čítačkou tváre pre odomknutie i naštartovanie vozidla. Výrobca tvrdí, že systém dokáže oskenovať tvár a zistiť náladu pilota a podľa toho nastaviť vodilo – na šialenú rýchlu jazdu, alebo pokojne aj na relaxačnú jazdu.

ZDROJ | Rimac Automobili

Vo vnútri sú osadené tri displeje a množstvo luxusných prvkov, hoci interiér pôsobí veľmi sparťansky. Svetlá sú samozrejme LED-kové.

Ak si robíte na Rimac C_Two zálusk, mali by ste si pohnúť. Automobilka sa chystá vyrobiť iba 150 kusov tohto modelu. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie je známa. Nízka ale určite nebude.

ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili
ZDROJ | Rimac Automobili

 

ZdrojRimac Automobili

Komentáre k článku