Reklama

Riešením All-in-One podľahli aj firmy

Drahomír Piok

Hewlett Packard po oznámení, že sa stiahne z verejného do súkromného sektora rozširuje svoje portfólia a s ním aj ponuku dodávaných počítačov v riešení All-in-One. Uberá sa tak podobnou cestou úspešnej spoločnosti IBM, ktorá len nedávno oslávila svoju storočnicu na trhu IT. Čo si ale HP pripravila pre firemný sektor?

HP TouchPad Elite 7320

Popularita All-in-One rasite

Dvojica počítačových zostáv s modelovým označením TouchSmart Elite 7320 a Pro 3420 majú rovnaký dizajn. Práve k výrobe týchto zostáv dopomohol aj trend zavádzania All-in-One, ktorý len vo firemnej sfére zaznamenal za 12 mesiacov takmer 6% rast. HP zastáva minoritnú časť trhu. Zostavy sú ponúkané s profesionálnymi riešeniami do malých firiem ako napríklad program zákazníckej podpory Elite Support. Výkonnejší model s typovým číslom 7320 ponúka veľkú 21,5“ dotykovú FullHD, LCD obrazovku s LED podsvietením. Na výber je široká paleta komponentov a medzi nimi napríklad aj procesory. Druhá generácia Intel Core s architektúrou Sandy Bridge od verzií i3 cez i5 až po najvýkonnejšie i7. Operačná pamäť môže narásť, až do výšky 8 GB DDR3 a úložný priestor dosiahne maximálne 2 TB. K dispozícií je množstvo základných vstupov až po Wi-Fi alebo aj televízny tuner. Zostava by mala byť už v predaji za odporúčanú štartovaciu cenu 440 € (cena je uvádzaná bez DPH) a s operačným systémom Windows 7.

HP TouchPad Elite 7320

Už dostupný v predaji

Slabší a menší HP Pro 3420 sa tiež za seba hanbiť nemusí. Jeho cena síce štartuje až od 540 € (cena je uvádzaná bez DPH), no podobných špecifikácií ako pri Elite 7320 nedosiahnete. Ako monitor slúži 20“ LCD displej, ktorý by mal byť tiež dotykový. Procesor je dostupný len z rady Intel Core i3, no pamäť RAM môže podľa tlačovej správy dosiahnuť až 8 GB DDR3. Špecifikácie na internetovej stránke, ale hovoria inak. Taktiež sa vylučujú aj iné hardvérové špecifikácie. Pevný disk dosiahne maximálne až hodnotu 2 TB. Počítač ma ďalej vstavanú webkameru. no jej rozlíšenie je len 0,3 Mpx, duálny mikrofón alebo výkonné stereo reproduktory. Zostavu už nájdete v predaji.

HP TouchPad Elite 7320

Foto: HP

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.