Reklama

RICOH THETA V - sférická kamera s bohatými funkciami

Zdroj | Ricoh
Michal Spiegel
Zdroj | Ricoh
Zdroj | Ricoh

Spoločnosť Ricoh Company oznámila svoju novú 360° kameru s podporou 4K Ultra HD RICOH THETA V. Okrem kvalitného snímania sľubuje zaujímavé funkcie a módy snímania.

https://www.youtube.com/watch?v=c26TzPS6gLM

Opäť tu máme kameru na snímanie cestovateľských zážitkov. RICOH THETA V sa zameriava na 360° sférické snímanie. Hlavnými výhodami kamery je kompaktnosť a rýchlosť transferu objemných dát. Zároveň ju môžete ovládať cez Bluetooth alebo LAN bezdrôtovo a to pomocou smartfónu či tabletu.

Vo vnútri kamery nájdete výkonný procesor Qualcomm Snapdragon a rozlíšenie pri natáčaní 360° videa je až 4K pri snímkovaní 30 fps. Video navyše podporuje formát H.264 a do budúcnosti sa chystá aj H.265.

Zdroj | Ricoh
Pozrite si

Ricoh Theta SC – štýlová 360° kamera

Čo sa týka nahrávania fotiek, zábery môžete rovno nahrávať na Facebook alebo stránku theta360.com, z ktorej môžete obsah ďalej zdieľať na Twitter, Instagram, Tumblr alebo Google Mapy. Ak natáčate videá, môžete ich nahrávať priamo na YouTube.

O kvalitu zvuku sa postará 4-kanálový mikrofón a v deň predaja sa plánuje dedikovaný doplnok 3D mikrofón TA-1, na ktorom sa podieľala spoločnosť Audio-Technica.

RICOH THETA V sa môže pochváliť 2,5-rýchlejším prenosom než u bežných modelov kamier, to znamená, že aj objemné prenosy by ste mali zvládnuť rýchlo.

Zdroj | Ricoh
Pozrite si

Ricoh WG-50 – ďalší odolný kompakt s nezvyčajným dizajnom

Ďalšou zaujímavou funkciou je Remote Playback, ktorá umožňuje si pozrieť natočený 360° obsah na veľkých monitoroch, či projektoroch priamo cez kameru.

Z ďalších funkcií RICOH THETA V má rýchlosť úzavierky 1/25000 a ISO 3200. Fotiť môžete aj intervalovo a to každé 4 sekundy. Vnútorná kapacita pamäte je 19 GB, ktorá umožní odfotiť okolo 4 800 fotiek. Špeciálny gyro senzor sa postará o presnejšie a stabilnejšie natáčanie bez výrazného roztrasenia.

Zdroj | Ricoh

Vďaka Theta+ aplikácii môžete upravovať fotky a videá, ktoré natočíte. Poslednou výhodou je možnosť natáčania pod vodou vďaka krytu, ktorý je však voliteľný. Ten umožní natáčať až v hĺbke 30 metrov.

Cena novinky je 430 dolárov a do predaja sa dostane ešte tento október. Tvorcov filmov poteší najmä zaujímavými módmi snímania, kedy môžete vytvoriť zábery akoby ste stáli na malej planéte.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.