Reklama

Reproduktory pre váš iPhone priamo od Sony

Marek Šimunek

Jedným z takzvaných „must have“ príslušenstiev a to hlavne v prípade, že svoj iPhone alebo iPod Touch používate najmä ako prehrávač hudby je určite nabíjací dok s reproduktormi. Ak podobný dok hľadáte a radi by ste vlastnili takéto príslušenstvo od výrobcu zvučnejšieho mena, japonská spoločnosť Sony má pre vás novú alternatívu.

Sony SRS-GM5IP

Aj napriek tomu, že Sony má vlastný rad telefónov a hudobných prehrávačov určených pre hudobných nadšencov s označením Walkman, je aj pre takéhoto giganta viac ako výhodné vyvíjať príslušenstvo aj pre konkurenčného výrobcu akým určite je obľúbený smartfón Apple iPhone alebo jeho súrodenec Apple iPod Touch. Práve z tohto dôvodu predstavilo Sony novú dvojicu dokovacích staníc Sony SRS-GX50IP a SRS-GM5IP, ktoré sú kompatibilné s iPhone, iPodom Touch ale dokonca aj s miniatúrnym hudobným prehrávačom aj iPod Nano.

Sony SRS-GX50IP

Väčší z dvojice s označením SRS-GX50IP disponuje hlasnými reproduktormi s maximálnym výkonom 20 W, čo úplne postačuje na ozvučenie priemernej miestnosti. V prípade menšieho modelu SRS-GM5IP  si však budete musieť vystačiť s menšími 2 W stereo reproduktormi, čo je istá daň za menšie rozmery ale najmä mobilitu. Sony SRS-GM5IP  totižto môžete na rozdiel od jeho väčšieho súrodenca napájať aj pomocou batérie a pre jeho ľahšie prenášanie je upravený aj dizajn reproduktoru, ktorý obsahuje malé uško vo vrchnej časti. V balení nájdete v oboch prípadoch okrem adaptéra pre napájanie z elektrickej siete aj diaľkové ovládanie. Samozrejmosťou je automatické dobíjanie vášho iOS zariadenia po vložení do doku. Väčší model SRS-GX50IP sa už objavil v predaji na japonskom trhu za cenu 247 USD (170,90 €) a menší model SRS-GM5IP  by sa mal v predaji objaviť koncom júla. Bohužiaľ informácia o tom, či sa oba reproduktorové systémy dostanú aj do Európy chýba.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.