Reklama

Reprák ako zo Star Wars vám doma vyčaruje „hustý” zvuk

Zdroj | Elipson
Richard Pliešovský
Zdroj | Elipson
Zdroj | Elipson

Francúzska audio značka Elipson predstavila najnovší reproduktor. Bezdrôtový viacizbový reproduktor W35 Xi predstavuje vylepšenú verziu pôvodného W35,.

Ako je u série W35 zvykom, ide o guľu s priemerom 35 cm s hmotnosťou 8 kg. Výrobca sľubuje vylepšenú vernosť zvuku spolu s množstvom nových funkcií streamovania a pripojenia.

Elipson si dal záležať predovšetkým na tom, aby priniesol čistejšie a presnejšie vysoké a stredné tóny. W35 Xi má zhodné usporiadanie meničov ako pôvodný W35. O zvuk sa stará 16 cm basový reproduktor a 2,5 cm výškový menič po oboch stranách systému. Zosilňovač triedy D dokáže poskytnúť výkon až 350 W.

Obsah pokračuje pod reklamou

Poteší bezdrôtová konektivita W35 Xi, nový model prináša podporu Chromecast a AirPlay 2. Nechýba ani obligátny Bluetooth, ten si však poradí aj s kodekom aptX HD. Okrem dostupných hudobných služieb ako Spotify, Tidal, Deezer či internetové rádio, môžete hudbu streamovať priamo z uložených súborov z vašej siete. Všetky funkcie môžete ovládať pomocou appky Elipson Control App.

Zdroj | Elipson

Guľa v tvare Death Star (Hviezda smrti) ponúka rovnaké fyzické možnosti pripojenia. Nájdete tu digitálny optický vstup, 3,5 mm AUX vstup, ethernetový port RJ45 pre káblové sieťové pripojenie. Ak máte záujem o stereo zvuk, je možné spárovať spolu dva reproduktory W35 Xi a stereofónny obraz získate tak, že každému reproduktoru pridelíte jeden zvukový kanál.

Už pôvodný Elipson W35 zaujal, tentokrát však Francúzi zapracovali na vylepšenom akustickom dizajne, ktorý má napraviť niektoré z kritizovaných nedostatkov (najmä nevýrazný zvuk).

Zdroj | Elipson

Reproduktor Elipson W35 Xi v čiernej farbe je dostupný za 699 €. Stojan na statív je možné zakúpiť samostatne (149 €), pričom sú k dispozícii aj ďalšie možnosti montáže.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.