Renault Mégane E-Tech Electric – z Méganu sa stáva crossover na elektrinu

ZDROJ | Renault

Renault Mégane ako klasický hatchback, sedan či kombi skončí. Francúzska automobilka odhalila koncept plne elektrickej verzie Méganu, ktorý je vo verzii crossover. Niečo medzi SUV a hatchbackom, ale v elektrine, bude s logom Mégane brázdiť cesty už o niekoľko rokov.

ZDROJ | Renault

Črty Méganu, resp. novej dizajnovej línie Renaultu ostali zachované, rozdielna je však predná maska s pomerne úzkymi svetlometmi. Keďže ide o elektromobil, nový Mégane nepotrebuje nasávanie do motora, predná časť je tak plne zakrytovaná.

ZDROJ | Renault

Pri pohľade zboku je jasné zaradenie – crossover. Ani ryba, ani rak, ani SUV ani hatchback. Obľúbený koncept pre ľudí do mesta, ktorí chcú o čosi vyšší posed, ale nechcú klasické SUV.

Renault ale o novinke veľa neprezradil. Vieme len toľko, že Mégane je jasná voľba po elektrifikovaných modeloch Twingo a ZOE, pričom chce ponúknuť rovnaký komfort ako bežný Mégane. Dojazd na jedno nabitie má byť až do 450 km.

Dopredu ho bude poháňať až 160 kW (217 k) elektromotor a 60 kWh batéria.

ZDROJ | Renault

Na druhej strane poznáme už koncept Mégane eVision z minulého roka, takže je s čím porovnávať. Novinka oproti predprodukčnej verzii prišla o 87 kWh batériu, no dojazd ostal zachovaný. Zachované ale neostali napríklad kamery namiesto spätných zrkadiel či členité predné svetlomety. Detailov, ktoré vozidlá odlišujú je ale viacero.

Renault zatiaľ novinku nepredstavuje oficiálne. Stále ide o predprodukčný model, na ktorom sa môže všeličo zmeniť. Aj preto sme dostali iba takéto zábery novinky, bez jasných kontúr a detailov. Francúzska automobilka chce vyrobiť 30 kusov z tohto modelu vo fabrike v Douai, ktoré budú brázdiť európske cesty počas celého leta.

Po testoch sa doladia detaily a Mégane E-Techb Electric by sa mal dočkať oficiálneho predstavenia. V predaji sa nového Méganu dočkáme až budúci rok. Mal by niesť názov MéganE, pričom čítať sa bude ako Mégane E.

ZDROJ | Renault

ZdrojRenault

Komentáre k článku