Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 3 min.
  • 13.11.2020

Renault berie elektrifikáciu úžitkových modelov vážne, predstavuje nové Kangoo

Renault berie elektrifikáciu úžitkových modelov vážne, predstavuje nové Kangoo
Zdroj | Renault
Stanislav Vinc
Renault berie elektrifikáciu úžitkových modelov vážne, predstavuje nové Kangoo
Zdroj | Renault
Zdroj | Renault

Sezóna faceliftov a generačných obmien pokračuje aj v Renaulte, ktorý sa tentokrát zameral na rodinu Kangoo a cenovo dostupnejší Express. Okrem dieselových a benzínových verzií budú novinky dostupné aj s plne elektrickým pohonom. Ich špecifikácie sú však v tejto chvíli otázne.

Nová generácia modelu Kangoo a nový Express zamieria na trh už na jar budúceho roka v osobnej aj úžitkovej verzii. Podľa automobilky má ísť o štyri vzájomne sa doplňujúce modely, z ktorých si vyberie vhodný variant každý.

Zdroj | Renault

Medzi hlavné inovácie modelu Kangoo Van patria tzv. Easy Side Access a Easy Inside Gallery. V prvom prípade ide o priestrannejší prístup k nákladu z bočnej strany vozidla bez ohľadu na zaparkovanie. Kangoo za to môže vďačiť odstránením B stĺpiku, vďaka čomu môže tentokrát ponúknuť najširší bočný prístup na trhu. Pri šírke 1,416 metra ide až o dvojnásobný vstup oproti predchádzajúcej verzii.

Zdroj | Renault

Za názvom Easy Inside Gallery sa zas ukrýva nový vnútorný úložný systém, ktorý umožňuje prevoz dlhých a objemných predmetov v priestore pri streche, čím je možné ušetriť priestor na podlahe. Čo je však pre nás fanúšikov technológií podstatnejšie, nová generácia zahŕňa už aj multimediálny systém Renault EASY LINK a nových asistentov riadenia vrátane digitálneho spätného zrkadla Permanent Rear View.

Zdroj | Renault

Tento systém umožňujúci lepšiu viditeľnosť dozadu dopĺňa nová kontrola stability návesu (Trailer Swing Assist) a núdzové aktívne brzdenie AEBS. Nové Kangoo Van bude k dispozícii v dvoch dĺžkach, s manuálnou aj automatickou prevodovkou a s dieselovým, benzínovým aj plne elektrickým pohonom.

Pozrite si

Hyundai Kona Electric dostáva ďalšie predĺženie dojazdu a vydarený facelift

K novej generácii Kangoo sa pridáva Express Van, podľa francúzskej automobilky primárne určený pre mladých podnikateľov a menšie spoločnosti, ktorým ulahodí lepší pomer medzi cenou a výkonom. V tomto prípade hovoríme o modeli s najväčším objemom úložného priestoru vo svojej kategórii (48 l) a objemom pre náklad 3,3 až 3,7 m³.

Zdroj | Renault

Technologické vychytávky spomínané pri modeli Kangoo sú dostupné aj tu a to vrátane asistenta kontroly situácie za autom, sledovaním mŕtveho uhlu či parkovacích senzorov vpredu aj vzadu a zrkadla Wide View Mirror.

Zdroj | Renault

Nové modely sú prípravou automobilky na plnú elektrifikáciu celého radu úžitkových vozidiel do roku 2022. Presné špecifikácie nových modelov však v tejto chvíli nepoznáme.

Zdroj