Reklama

Redmagic sa po herných smartfónoch púšťa už aj do notebookov, mieri aj do Európy

Zdroj | Redmagic
Stanislav Vinc
Zdroj | Redmagic
Zdroj | Redmagic

Značku Redmagic môžete poznať najmä z rebríčkov najvýkonnejších smartfónov na trhu, no od istej doby jej nie je cudzia ani sféra počítačového gamingu. Herná podznačka čínskej spoločnosti Nubia teraz Redmagic prináša na trh už aj svoj prvý herný notebook.

Redmagic Titan 16 Pro ponúkne uhladený dizajn v bielej i čiernej verzii a v ňom uložený pravý herný hardvér, ktorý by mal doraziť do Európy rovno pod vianočné stromčeky.

Ako to už napovedá jeho názov, Redmagic Titan 16 Pro ponúkne 16″ displej, pričom hovoriť môžeme konkrétne o paneli s pomerom strán 16:10, obnovovacou frekvenciou 240 Hz, 3 milisekundovou odozvou a rozlíšením 2 560 x 1 600 nitov. Jasom 500 nitov a podporou NVIDIA G-Sync sa radí medzi štandard, no poteší 100 % pokrytím farebného spektra DCI-P3, takže obstojí aj na istú prácu s obrazovým obsahom.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Redmagic

Srdcom notebooku bude procesor Intel Core i9, ktorému bude pri grafických úlohách sekundovať NVIDIA GeForce RTX 4060 alebo RTX 4070. Chladiaci systém Magic Cooling pozostáva z dvojice veľkých vetrákov, ktoré majú svoje výduchy po stranách i na zadnej časti notebooku. Nepôsobia ale výrazne rušivo, Redmagic sa tu s dizajnom držal skôr pri zemi s výnimkou RGB podsvietenia klávesnice a loga na veku. Vážiť má približne 2,3 kilogramu.

Operačná pamäť DDR5 5600 MHz od Samsungu ponúkne maximálnu kapacitu 32 GB s možnosťou jej rozšírenia na 96 GB, interný SSD disk začína na kapacite 1 TB s možnosťou jeho rozšírenia pomocou ďalšieho PCIe 4.0 M.2 slotu. Po stránke portov ponúka Redmagic Titan 16 Pro Thunderbolt 4, HDMI 2.1, USB-C 3.2, USB-A 3.2, Ethernet, jack a čítačku SD kariet. Podporovať bude aj rýchle nabíjanie výkonom do 100 W.

Na čínskom trhu začína predaj tejto novinky už 9. júla a to čiernou verziou Dark Knight, ktorého cena v základnej konfigurácii s grafickou kartou RTX 4060, 16 GB operačnou pamäťou a 1 TB úložiskom, začína v prepočte na 1 330 eurách. Biela verzia Glacier bude s rovnakými parametrami stáť o stovku viac a ak by ste túžili po RTX 4070 a 32 GB RAM, na čínskom trhu by ste si museli pripraviť v prepočte takmer 1 700 eur.

Dovoz z Číny však nebude úplne potrebný, Nubia už oficiálne potvrdila príchod Redmagic Titan 16 Pro aj na európsky trh. Oficiálny dátum vydania a ceny síce zatiaľ nepoznáme, no prisľúbené je obdobie niekedy medzi októbrom až decembrom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.