RedMagic 5G ponúkne ako prvý herný smartfón 144 Hz displej

ZDROJ | RedMagic

Herný smartfón RedMagic 5G chce osloviť rýchlym 5G pripojením, 144 Hz displejom, vyššou pamäťou RAM, či rýchlou technológiou úložiska.

ESport AMOLED displej má 6,65-palcov a ide o vôbec prvý herný smartfón s obnovovacou frekvenciou displeja 114 Hz. Výrobca pripomína, že táto frekvencia je totožná s frekvenciou niektorých herných displejov. Vysokú plynulosť zobrazovania oceníme pri hrách, ako napríklad, Real Racing 3.

ZDROJ | RedMagic

Displej bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Visionox. O plynulosť zobrazovania sa tiež stará grafika Adreno 650 GPU, výkon celého zariadenia zabezpečuje Qualcomm Snapdragon 865, vďaka ktorému nechýba 5G a duálny režim SA + NSA. Pripojenie nemá byť len rýchle, ale aj s minimálno latenciou. Cieľom je opäť čo najplynulejší zážitok z hry.

ZDROJ | RedMagic

Podľa špecifikácií sa pamäť RAM zastavila na veľkosti 12 GB a je použitý typ LPDDR5 s rýchlosťou 5 500 Mbps. Úložný UFS 3.0 priestor má veľkosť 256 GB. Takáto kombinácia pamätí je o 83% rýchlejšia než predošlá generácia smartfónou. Čítačka odtlačkov je zapracovaná priamo do displeja.

ZDROJ | RedMagic

Batéria má kapacitu 4 500 mAh a je podporená 55W rýchlonabíjaním, nabíjačka pre dosiahnutie tohto výkonu má byť v balení spolu so smartfónom. Výdrž má byť dlhšia aj vďaka jednočlánkovej batérii. Špeciálne pre hráčov je upravená aj koncovka nabíjačky tak, aby počas hrania vo vodorovnej polohe kábel nezavadzal.

ZDROJ | RedMagic

O chladenie sa má postarať Turbo Fan 3.0. Najnovšia generácia chladenia kvapalinou má mať o 200% vyšší výkon, objem prúdiaceho chladiaceho vzduchu sa zvýšil o 30%. Herné tlačidlá majú dotykovú obnovovaciu frekvenciu 300 Hz a reakčné oneskorenie 2 ms.

ZDROJ | RedMagic

Na zadnej strane smartfónu nájdete trojicu fotoaparátov. Hlavný má 64 Mpx a využíva čip Sony IMX686, širokouhlý fotoaparát má 8 Mpx, hĺbkový senzor má 2 Mpx. Predná kamera má 12 Mpx.

Smartfón RedMagic 5G je na domácom čínskom trhu už v predaji za cenu približne 500,00 €, globálne príde do predaja počas apríla 2020. Ceny pre globálny trh zatiaľ neboli zverejnené.

ZdrojTS RedMagic

Komentáre k článku