Reklama

Redeye zmení váš iPhone na diaľkový ovládač

Marek Šimunek

Nie je to tak dávno čo sme sa tešili jednoduchej aplikácii pre diaľkové ovládanie domácich spotrebičov pre smartfóny so Symbianom nazvanej Remote Control. Spoločnosť ThikFlood predstavila zaujímavé príslušenstvo RedEye určené pre Apple iPhone alebo iPod Touch, ktoré plní podobnú funkciu.

 RedEye mini 

RedEye mini

RedEye mini je malý infračervený vysielač, ktorý sa vsunie do otvoru pre 3,5 mm audio konektor na vašom iPhone a pomocou aplikácie dostupnej v App Store dokáže ovládať vaše domáce spotrebiče. Pokiaľ by v databáze kódov nebol kód, ktorý by pracoval s vašim televízorom alebo DVD prehrávačom je RedEye schopný naučiť sa kód z vášho pôvodného ovládača. Cena RedEye mini je cca 35,85 € a jeho dosah je viac ako 9 metrov.

 RedEye mini

RedEye

Pokiaľ sa vám zdá iPhone s vytŕčajúcou anténou ako na starom mobile škaredý, je možno pre vás určený druhý variant RedEye, ktorý funguje ako štandardný dock určený pre iPhone alebo iPod Touch. Dock sa dokáže spojiť s iPhone pomocou Wi-Fi siete a tak pomocou príslušnej aplikácie ovládať vaše domáce spotrebiče. Cena 137,55 € je však za RedEye dock pomerne vysoká. Wi-Fi modul integrovaný v docku ponúka šifrovanie prenosu pomocou WEP, WPA a WPA2 protokolu.

 RedEye

Obe riešenia sú plne kompatibilné so všetkými typmi iPhone (1st. gen, 3G a 3GS) a iPod Touch (1st. gen. a 2nd. gen.). Pre zachovanie kompatibility je nutné mať vo vašom zariadení nainštalovanú aktualizáciu softvéru minimálne vo verzii 2.2.1.

RedEye

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.