Samsung U Flex – ohýbateľné slúchadlá do každého počasia

Bezdrôtové slúchadlá zažívajú boom a takmer každý mesiac nám technologické firmy chŕlia nové modely. Samsung so svojou novinkou U Flex zmätie väčšinu z nich zo stola.

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • Sympatická cena
  • Špičkový dizajn

Nevýhody

  • Slabý dosah Bluetooth signálu
  • Nedostatky Samsung Level aplikácie

Jednou vetou

Samsung U Flex sú výborné slúchadlá, pri ktorých vás neprekvapí iba kvalitný dizajn a solídny zvuk, ale aj nízka cena.

Minulý rok to boli menej úspešné Samsung Gear IconX, tento rok sa Samsung snaží získať audio nadšencov inak. Pripravil zaujímavú novinku v podobe ohýbateľných slúchadiel Samsung U Flex. Ako dopadli v našom teste? Čítajte ďalej.

Začneme dizajnom. Samsung sa rozhodol plne bezdrôtové štuple vymeniť za bezdrôtové slúchadlá prepojené náhrdelníkom. Nejedná sa o žiadnu revolúciu, keďže takýto štýl slúchadiel má takmer každý výrobca – Bose má svoje QuietControl 30, JBL má Reflect Response či dokonca Marley nedávno oznámil slúchadlá Smile Jamaica Wireless.

Samsung so svojimi slúchadlami U Flex ponúka elegantný čierny náhrdelník, na ktorého konci nájdete dve konzoly s funkčnými tlačidlami a lesklými koncami s nápisom Samsung, ktoré dizajnom korelujú s bočnou stranou smartfónov od Samsungu.

Pozrite siCreative Outlier Sports – športové slúchadlá za prijateľnú cenu

Po dizajnovej stránke sa slúchadlá skutočne podarili a vyzerajú moderne a luxusne. Zároveň si viete náhrdelník schovať pod tričko v prípade, že by vám prekážal.

Samsung s týmito slúchadlami najviac láka, ako už názov napovedá, na ohybnosť. Môžem potvrdiť, že náhrdelník môžete ohýbať do všetkých strán a slúchadlá sa vám nezlomia ani nepoškodia. Práve táto výhoda umožňuje ich nosenie vo vrecku bez strachu, že by sa vám zlomili či zamotali, čo je nočná mora každého, kto nosí slúchadlá po vreckách.

V prípade, že nosíte slúchadlá len voľne na krku, hlavičky štuplov viete prakticky spojiť cez zabudované magnety, takže vám nebudú voľne lietať po krku.

Pozrite siJBL Inspire 500 – slúchadlá na šport i do prírody

Z koncoviek vytŕčajú štuplové slúchadlá na približne 15 cm kábloch. V balení nájdete tri páry štuplov v troch rôznych veľkostiach. Osobne mi najlepšie sedela najmenšia veľkosť. Pri nosení slúchadlá výborne sedia a keď si na slúchadlá raz zvyknete, nebudete ich ani cítiť, keďže nespôsobujú nepríjemný tlak, ani vám nezavadzajú.

Slúchadlá Samsung U Flex sa ideálne hodia na cvičenie alebo beh, keďže vám len tak nevypadnú. Pri behu som sa trochu obával náhrdelníku, ktorý udiera do krku, no stačí ho ukryť pod funkčné tričko a nič necítite. Dovolím si tvrdiť, že zo všetkých bezdrôtových slúchadiel, čo som mal možnosť vyskúšať, sú Samsung U Flex z pohľadu pohodlia pri športe najlepšie.

Po stránke funkcií, ovládanie prebieha pomocou niekoľkých tlačidiel, ktoré sa nachádzajú na každej strane koncových konzol. Okrem spustenia, vypnutia, spustenia Bluetooth párovania a ovládania hlasitosti, tu nájdete malý otvor pre napájanie a špeciálne tlačidlo Active key. Toto tlačidlo slúži na spustenie hlasového asistenta.  Keďže väčšina mojich zariadení má v logu odkusnuté jablko, potlačenie Active key spustilo slečnu Siri.

Pozrite siMarley Smile Jamaica Wireless – štýlové bezdrôtové slúchadlá z dreva

Ak však vlastníte Samsung smartfón, ktorý disponuje asistentom Bixby, slúchadlá vám spustia práve túto funkciu. Výhoda pre majiteľov Android smartfónov však je, že si v špeciálnej aplikácii Samsung level môžete zvoliť jednu z piatich funkcií a tiež si môžete nastaviť zvukové levely. Aplikácia vám tiež zobrazuje stav batérie slúchadiel.

Active key ponúka napríklad prečítanie aktuálneho času či otvorenie obľúbenej aplikácie. Pri nastavení funkcie prečítanie aktuálneho času alebo spustenie časovaču mi však smartfón vyhodil chybu, takže aplikácia nefunguje bezchybne. Problém však mohol byť v tom, že som nepoužil Samsung smartfón.

Ovládanie je jednoduché a hlavne vždy po ruke. Tlačidlá hlasitosti navyše slúžia ako tlačidlá, ktoré pri podržaní prepnú skladbu na ďalšiu/predchádzajúcu. Vo vnútri nájdete navyše vibračný motorček, ktorý v prípade spustenia slúchadiel dá o sebe vedieť.

Pozrite siBose QuietControl 30: Bluetooth slúchadlá so špičkovým zvukom a výdržou

Poďme k tej dôležitejšej stránke a tou je zvuk. Slúchadlá sa vám jednoducho spárujú cez Bluetooth s akýmkoľvek zariadením. Samsung U Flex dokonca podporuje pripojenie až k dvom zariadeniam súčasne. Túto možnosť som vyskúšal a funguje, no trochu spomalene, keďže slúchadlá majú niekedy problém sa rozhodnúť, čo prehrať ako prvé.

Kameňom úrazu bol pre mňa dosah Bluetoothu. Pri prechode z jednej izby do druhej vziadelenej približne 10 metrov je počuť príležitostné prerušenia. Napriek vstavanej technológii Scalable Codec, ktorá má analyzovať okolité signály, aby nedochádzalo k rušeniu prenosu, je zvuk rušený a to aj pri tak malých vzdialenostiach.

K samotnému zvuku nemám výhrady, keďže slúchadlá napriek bezdrôtovému pripojeniu ponúkajú čisté výšky, solídne basy a dostatočnú hlasitosť, aby ste neohluchli. Či už počúvate AC/DC, Hansa Zimmera alebo Raya Charlesa, s kvalitou zvuku budete myslím viac ako spokojný. Navyše slúchadlá výborne pracujú so smerovaním zvuku, takže aj keď budete počúvať v autobuse alebo v skupine ľudí, svojou hudbou nebudete rušiť nikoho naokolo.

Pozrite siSamsung Gear IconX – bezdrôtové slúchadlá, ktoré ešte potrebujú čas

V prípade, že chcete slúchadlá využiť na telefonovanie, vstavaný mikrofón vám poslúži presne na tento účel, takže ak mi niekto volal cez Face Time či na smartfón, nemusel som si slúchadlá ani zložiť.

Čo sa týka batérie, tá ponúka papierovú 10-hodinovú výdrž, ktorú som však počas môjho testu nemal ani možnosť vyčerpať a to som slúchadlá používal približne 8-12 hodín. Nabíjanie prebieha cez pribalený USB kábel.

Ak sa pýtate na odolnosť, Samsung U Flex sú chránené technológiou Pi2 proti vode a potu, no do bazéna si ich zobrať žiaľ nemôžete, aj keď na tento účel je lepší iný druh slúchadiel.

Pozrite siSamsung predstavil ohybné bezdrôtové slúchadlá U Flex, neboja sa ani vody

Záverom môžem slúchadlá Samsung U Flex určite odporučiť, keďže ponúkajú vynikajúci dizajn, perfektný zvuk a pohodlnosť pri nosení či športovaní. Ak ešte vlastníte niektorú z vlajkových lodí od Samsungu, tak nie je o čom uvažovať. Za cenu 69 € už vôbec nie. Od našej redakcie si zaslúžia ocenenie TIP REDAKCIE.

Komentáre k článku