Samsung Q95T + Soundbar HW-Q60T je pastvou pre oči aj uši

ZDROJ | Samsung

Najnovší televízor od Samsungu ponúka maximálne pohodlie od inštalácie cez skrytie káblov až po ovládanie. Vám tak zostáva užiť si prvotriedny zážitok zo 4K Ultra HD obrazu a priestorového zvuku zo soundbaru.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • One Connect Box
  • QSymphony funkcia
  • podpora pre Apple TV+

Nevýhody

  • ovládač nie vždy reaguje presne

Jednou vetou

Perfektný 4K Ultra HD televízor so soundbarom, ktorý vás dostane kvalitou obrazu, ale aj dunivým zvukom, ktorý vám sprostredkuje kino zážitok u vás doma.

Keď mi pred dverami pristála obrovská krabica s najnovším Samsung QLED TV Q95T Series spolu so soundbarom HW-Q60T, nemohol som byť šťastnejší. To som ešte netušil, že mi toto kombo umožní vychutnať si symfonický zážitok priamo v pohodlí domova.

55“ model, ktorý som testoval, ponúka prémiový dizajn s minimálnymi rámčekmi okolo obrazovky. Žiadne plastové okraje, ani lacné súčiastky, ale poctivý kov. Samozrejmosťou je ergonomický ovládač s integrovanými tlačidlami Netflix, Amazon Prime video, a tiež služby Rakuten TV.

Pozrite siLacné televízory od Samsungu ponesú názov Crystal UHD

Obzvlášť ma potešila jednoduchá montáž. K televízoru iba štyrmi skrutkami pripevníte modul na zaháknutie do masívneho stojanu, s ktorým len tak niečo nepohne. Na zadnej strane televízora už nenájdeme žiadne ťažko-prístupné konektory. Nachádza sa tu iba jeden port, ktorý slúži na prepojenie TV s modulom Samsung One Connect. Ide o užitočnú krabičku, ktorá slúži na pripojenie všetkých ostatných externých zariadení vrátane set-top boxu, hernej konzoly či soundbaru, ktorý testujeme spolu s televízorom. Samotný kábel, ktorý spája TV s One Connect krabičkou, je priesvitný a veľmi tenký, takže sa môžete rozlúčiť s trčiacimi čiernymi káblami spod TV, ktoré kazia vizuálny dojem.

One Connect disponuje okrem iného štyrmi HDMI portmi, tromi USB portmi a portom pre digitálne audio či TV signál. Samozrejmosťou je podpora pre Bluetooth a Wi-Fi pripojenie.

Pozrite siSamsung dnes predstavil špičkové 8K QLED televízory Q950TS a Q800T

Prvotné spustenie Samsung TV je spojené s prehľadnou a intuitívnou inštaláciou, ktorú hravo zvládnete cez podpornú aplikáciu SmartThings, cez ktorú viete TV aj ovládať.

Spomínaný soundbar stačí iba zapojiť do elektriny a do Samsung One Connect boxu. Posledným krokom je zapojenie subwooferu, ktorý stačí pripojiť do elektriny a ten sa bezdrôtovo prepojí so soundbarom.

Samotný zvuk sa dokáže automaticky optimalizovať podľa priestoru, v ktorom máte televízor umiestnený. Na základe analýzy prostredia sledovania a úrovne svetla v miestnosti sa automaticky prispôsobuje aj jas a hlasitosť. Nemusíte tak nič dodatočne nastavovať a rovno sa môžete pustiť do sledovania.

ZDROJ | Samsung

Samozrejmosťou nového televízora Samsung Q95T Series sú aplikácie. Okrem Spotify poteší podpora pre AirPlay a Apple TV+, aplikácie, ktoré mohli byť až donedávna spustené iba cez oficiálne Apple TV zariadenie. K dispozícii je bohatý výber ďalších aplikácií, ktoré sú na výber v rámci prehľadného operačného systému Tizen.

Samsung TV podporuje aj hlasového asistenta Bixby, ktorého môžete dirigovať cez mikrofón na ovládači. Tomu naďalej chýba podpora pre slovenčinu či češtinu, no pokiaľ zvládnete základné anglické frázy, môžete využiť potenciál aj tohto asistenta, ktorý vám bude odpovedať na otázky a spúšťať programy podľa želania.

ZDROJ | Samsung

Pozrite siSamsung ukončí výrobu LCD panelov, zameria sa na QLED

Televízor od Samsungu ponúka nádherný 4K Ultra HD obraz s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov. Zároveň disponuje funkciou 4K upscaling, ktorá znižuje šum obrazu a vylepšuje zdrojový materiál bez ohľadu na to, v akom je rozlíšení.

Z ďalších perfektných funkcií som ocenil Ambient Mode, ktorý slúži ako alternatíva čiernej obrazovky. Okrem dekoratívnych fotiek či svojej galérie si viete nastaviť informačný displej s počasím či štýlovú mapu s mestami, ktoré ste navštívili. Nastaviť si môžete tiež hudobnú stenu, ktorá sa bude prispôsobovať podľa prehrávanej skladby z vášho smartfónu či iného zdroja hudby. Samsung zašiel v inteligentných nastaveniach ešte ďalej. Po priblížení vášho smartfónu k TV si tak viete nastaviť automatické spustenie Ambient režimu bez nutnosti siahnuť na ovládač.

ZDROJ | Samsung

Okrem tohto režimu umožňuje televízor Samsung Q95T Series rozdelenie obrazovky cez funkciu Multi View. Obsah, ktorý práve sledujete bude na jednej strane a zrkadlový obraz vášho smartfónu bude na druhej strane.

ZDROJ | Samsung

Hlavnou novinkou TV je QSymphony režim, ktorý umožňuje prepojiť televízny zvuk so zvukom soundbaru. Dostanete tak oveľa lepší priestorový zážitok, než keby bol pripojený iba jeden zdroj audia. Zvuk zároveň sleduje pohyb a prirodzene sa prispôsobuje podľa toho, kde sa práve nachádzate. Pri sledovaní blu-ray filmu sa budete cítiť ako v kine a zo zvuku budete nadšení.

Soundbar sa postará o priestorový zvuk a bezdrôtový zosilňovač o poriadne basy, ktoré rozdunia vašu podlahu. Aby toho nebolo málo, televízor podporuje aj herný režim, ktorý sa automaticky spustí pri zapnutí hernej konzoly. Tento režim dokáže ešte lepšie optimalizovať zvuk a prispôsobiť obraz.

ZDROJ | Samsung

Pozrite si7 tipov na perfektný televízor aj v tomto čase

Na záver musím spomenúť, že spomínaný ergonomický ovládač mi niekedy robil problémy – ako príklad uvediem chybné pridávanie hlasitosti, ktoré spôsobovalo výrazné zvýšenie, alebo zníženie hlasu. Osobne mi tiež na TV, ktorá ponúka silný zážitok zo sledovania filmov, chýba zadné podsvietenie, ako majú niektoré konkurenčné televízory.

Napriek týmto drobným nedostatkom je kombinácia Samsung QE55Q95TATXXH TV a soundbaru HW-Q60T balzamom pre oči aj uši a dá sa povedať, že ide o najlepšiu 4K Ultra HD TV od Samsungu, akú na trhu nájdeme. Televízor ponúka široké spektrum hudobnej a televíznej zábavy, to všetko v nádhernom monolitickom kovovom dizajne. Pokiaľ by vám 55“ uhlopriečka nestačila, na výber je tiež 65“, 75“ a neuveriteľných 85“. Nami testovaný 55″ stojí 2 199,00 € a za soundbar si priplatíte 449 €.

ZDROJ | Samsung

Televízor Samsung série Q95T si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku