Philips 276C8/00 – monitor, na ktorý sa budete radi pozerať

ZDROJ | Philips

Philips monitory u nás patria medzi obľúbené, neprekvapuje nás to. Už na prvý pohľad zaujmú dizajnom, vaše oko potešia špičkovým zobrazením a neustále prichádzajú s inováciami. Aký je QHD monitor 276C8/00?

Keď si monitor Philips 276C8/00 postavíte na stôl, ihneď vás zaujme svojím tenučkým rámikom okolo obrazovky. 27-palcová uhlopriečka tak pôsobí menšia, ako v skutočnosti je. Tento monitor je ideálny aj pre prácu v priestore, jeho tenkosť dokonale dotvorí moderne zariadenú kanceláriu. V najtenšom mieste má totiž monitor hrúbku iba 6,1 milimetra! Neprekvapuje ma, že monitor získal ocenenie za dizajn Red Dot, rozhodne si ho zaslúži.

Osobne by som uvítal aj biele farebné prevedenie, nakoľko v redakcii používame všetky monitory práve s bielym rámom. Uznávam však, že čierna mu sekne aj keď je obrazovka vypnutá. QHD obrazovka s rozlíšením 2 560 x 1 440 pixlov postačí aj náročnejším používateľom. Hustota pixlov je 109 PPI, jas 350 cd/m2 a čas odozvy 4 ms.

Panel typu IPS LED ponúkne vynikajúce pozorovacie uhly až 178/178 stupňov, prakticky sa naň môžete pozerať nech je otočený akokoľvek. Farby sú živé, monitor som veľmi ocenil pri úprave fotografií aj pri strihu videa. Nechýba ani technológia Ultra Wide-Color, vďaka ktorej sú farby stále prirodzené, no pútavo živé. Výhodou je rozhodne aj podpora HDR, kontrastné scenérie si tak užijete na maximum.

Dokonca pri práci večer sa hodí možnosť prepnutia monitora do režimu Low Blue, kedy sa redukuje modré svetlo. Ocenil som praktický kĺb monitora, kedy si ho ľahko nastavíte do ideálnej polohy. Drží pevne.

Ovládanie monitora päťsmerovým joystickom je síce trochu náročnejšie, nakoľko sa nachádza v zadnej spodnej časti stojanu.

Tu nájdete aj všetky konektory, pre ne je zadná časť stojana naopak ideálnym miestom. Káble vás na stole rušiť nebudú. Okrem dvojice HDMI (1.4 a 2.0) zaujme najmä USB-C konektor, ktorý slúži nielen na pripojenie notebooku, ale dokonca aj na jeho nabíjanie. Toto je mimoriadne praktické riešenie, nakoľko USB-C káblom môžete notebook nabíjať priamo z monitora a adaptér k notebooku si môžete kľudne vziať so sebou do práce, alebo naopak nechať doma.

Herných nadšencov zase poteší podpora AMD FreeSync, vďaka čomu si môžete užiť hry bez sekania obrazu pri akejkoľvek frekvencii snímok. Ak vás zaujíma, koľko takáto chuťovka na váš pracovný stôl vyjde, tak vedzte, že cena monitora je 369 eur.

Komentáre k článku