Netatmo Healthy Home Coach vie, čo doma dýchate!

Súčasťou inteligentnej domácnosti nie sú len rôzne spínače, alebo ovládacie prvky, ale aj rôzne meracie zariadenia. Jedným z nich je napríklad aj Healthy Home Coach od spoločnosti Neatmo. Malý valček, ktorý povie všetko o vzduchu okolo vás.

Naše hodnotenie

86%
0 100

Výhody

  • elegantný dizajn
  • jednoduché nastavenie
  • pohodlné používanie

Nevýhody

  • chýba informácia priamo na zariadení
  • nemožnosť fungovať na batérie
  • aplikácia nie je lokalizovaná do slovenčiny

Jednou vetou

Netatmo Healthy Home Coach vám povie, akú kvalitu vzduchu máte doma, pričom sa navyše jedná o skutočne elegantný doplnok do domácnosti.

Viete aký vzduch doma dýchate? Kedy je správny čas vyvetrať, alebo kedy je úroveň CO2 už vysoká? Všetko toto sa dozviete z malého valčeka, ktorý vám dnes predstavím.

Za zapožičanie Healthy Home Coach v prvom rade chcem poďakovať spoločnosti SmarterHOME, ktorá tento gadget predáva. Cena Netatmo Healthy Home Coach je 89,99 €. Okrem toho si však môžete v e-shope spoločnosti kúpiť aj rôzne iné prvky inteligentnej domácnosti.

Dizajnový skvost

Po stránke dizajnu je Healthy Home Coach produktom, ktorý dokonalo zapadá medzi ostatné produkty výrobcu. Na prvý pohľad by ste si ho dokonca mohli veľmi ľahko spliesť s inými produktami, ako je napríklad bezpečnostná kamera Netatmo Welcome a podobne.

Po stránke dizajnu nemám naozaj tomuto gadgetu, čo vytknúť. Je to elegantný hliníkový valček s výškou na úrovni 20 cm. Ak patríte k fanúšikom minimalizmu, bude pre vás tento zázrak doslova potešením.

Nenájdete na ňom žiadne ovládacie prvky, ani nič podobné. Hliník je prerušený len pásom plastu v prednej strane, kde sa skrýva informačná dióda. Vrchnú časť a podstavec tvoria plastové koncovky.

Jedinou zmenou minimalistického dizajnu je microUSB vstup v zadnej stene. Pomocou neho pripojíte napájanie. To je všetko. Jednoduché a minimalistické.

Niekomu môže maximálne prekážať farba. Tá má nádych slabo ružovej, iná farebná verzia však v ponuke nie je. Tak, či tak, nebudete mať problém s umiestnením Healthy Home Coach. Je to totiž naozaj doplnok, ktorý budete radi vystavovať na obdiv.

Prekvapením v prvom momente, keď Healthy Home Coach zdvihnete je určite jeho váha. Na svoje rozmery je až prekvapivo ľahký. Spracovaný je však na vysokej úrovni, takže ak máte radi dobre vyzerajúce technológie, ktoré navyše ešte aj pôsobia luxusne, budete z tohto gadgetu nadšení.

Inštalácia už nemôže byť jednoduchšia

Keď si prečítate aké všetky informácie poskytuje Netatmo Healthy Home Coach, budete sa pravdepodobne obávať toho, ako zložité bude jeho používanie. Pritom nemôžete byť ďalej od pravdy.

Pozrite siNetatmo HomeKit – keď je domácnosť zdravá

Samotná inštalácia vám zaberie doslova iba pár minút času. Presne toľko bude trvať vybalenie a pripojenie elektrického napájania. Pre svoje fungovanie Healthy Home Coach potrebuje elektrické napájanie. Osobne by som privítal integrovanú batériu, ktorá by mu umožnila aspoň čiastočné fungovanie bez elektrickej siete.

Následne postačí nainštalovať aplikáciu Home Coach, ktorá slúži na komunikáciu s vašim smartfónom. Aplikácia je pritom dostupná tak pre Android, ako aj iOS zariadenia.

Keďže som používateľom iOS a Healthy Home Coach podporuje aj inteligentnú domácnosť Apple HomeKit, využil som aj možnosť spojenia zariadenia s práve spomínaným riešením. K rôznym nameraným údajom tak môžem pristupovať aj prostredníctvom aplikácie Home vo svojom smartfóne, alebo hodinkách.

Stačí sa potom spýtať Siri na to, aká je kvalita ovzdušia u vás doma v danej miestnosti a za pár sekúnd budete mať odpoveď na svoju otázku.

Aplikácia vie všetko

Ako som už spomínal, na samotnom zariadení toho veľa nevidíte. Teda iba v momente, ak priložíte prst na hornú dotykovú plochu. Vtedy sa LED dióda sfarbí podľa toho, aká je aktuálna kvalita vzduchu v meranom priestore.

Zelená znamená, že je všetko v poriadku. Žltá, že niektorá z meraných hodnôt je vysoká, alebo naopak nízka. Červená vám zas dá najavo, že by ste sa mali kvalite ovzdušia lepšie venovať.

Pozrite siNetatmo Smart Thermostat – tento termostat vás bude baviť!

Oveľa podrobnejšie údaje Vám však poskytne samotná aplikácia Home Coach vo vašom smartfóne. Tá vás dostane svojím jednoduchým a prehľadným prostredím. Vďaka tomu nebudete mať pocit, že vás aplikácia chce zavaliť doslova obrovským množstvom informácií.

Samotné prostredie aplikácie je rozdelené na dve základné časti. Horná predstavuje rýchly náhľad na aktuálny stav ovzdušia prostredníctvom textového hodnotenia kvality ovzdušia a tiež podobne, ako LED dióda, aj farebne.

Spodná časť je venovaná detailnejším informáciám o aktuálnych hodnotách. Nájdete tu údaje o aktuálnej nameranej teplote, vlhkosti, kvalite ovzdušia a hluku v danej miestnosti.

Nechýba ani prehľad nameraných hodnôt prostredníctvom tlačidla „rewind”. To ukazuje namerané hodnoty za posledných 24 hodín. Ak sa budete chcieť vrátiť viac v čase, môžete tak urobiť prostredníctvom grafov, ktoré zobrazujú údaje pre jednotlivé merané hodnoty.

Pozrite siS hubom Brilliant Control môžete ovládať celú domácnosť

Ak na niektorú hodnotu kliknete, získate zobrazenie toho, ako sa vaše namerané hodnoty pohybujú na škále všeobecných hodnôt. Teda, či sú nízke, alebo naopak príliš vysoké. Bohužiaľ tu sa prejavuje až prílišná jednoduchosť aplikácie. Žiadne komplexné údaje tu nenájdete.

Tiež by som privítal akési návody, ako dosiahnuť lepšie hodnoty kvality vzduchu. Ak si zoberiem do úvahy teplotu, či vlhkosť, je mi jasné, ako ju môžem ovplyvniť, aby boli hodnoty v primeraných číslach.

Kvalita ovzdušia je však meraná v hodnote ppm, ktorá väčšine ľudí nič nehovorí. Je to hodnota, ktorá okrem CO2 vyjadruje aj iné parametre. Sám som musel hľadať, čo všetko táto hodnota znamená a nevedel som, že ju okrem vetrania ovplyvňujú aj materiály, ktoré máte v domácnosti, ako je napríklad plast, koberce a podobne.

Je však jasné, že v momente, keď vám aplikácia oznámi, že je kvalita vzduchu slabšia je minimálne čas na to, aby ste poriadne miestnosť vyvetrali. Práve výmenou vzduchu dosiahnete toho, že sa jeho kvalita zlepší.

Zhrnuté a podčiarknuté, Netatmo Healthy Home Coach je veľmi zaujímavým gadgetom, ktorý vám dá vedieť o tom, aký kvalitný vzduch máte doma. Vďaka tomu budete vedieť, že je minimálne čas vyvetrať a tým dostať do miestnosti nový vzduch. Navyše Healthy Home Coach aj veľmi dobre vyzerá, takže sa stane elegantným doplnkom vašej domácnosti.

Komentáre k článku