Logitech MX Sound – unikátny dizajn a Bluetooth pripojenie

ZDROJ | Logitech

Najnovšie stereo reproduktory Logitech MX Sound k počítaču majú unikátny kruhový dizajn, dotykové ovládanie a možnosť pripojiť dve Bluetooth zariadenia súčasne. K dokonalosti im chýba už len lepší zvukový prejav.

Naše hodnotenie

83%
0 100

Výhody

  • dizajn
  • funkčné dotykové ovládanie
  • viaceré možnosti pripojenia

Nevýhody

  • slabšie podanie hlbokých tónov
  • chýba NFC
  • hodil by sa ukazovateľ hlasitosti

Jednou vetou

Logitech MX Sound sú štýlové 2.0 reproduktory na akýkoľvek pracovný stôl. Nezvyčajná farba a kruhový dizajn z nich spravia okrasu stola a zároveň zlepšia aj zvuk notebooku. Zázraky od nich ale čakať nemôžete.

ZDROJ | Logitech

Logitech prekvapil reproduktormi MX Sound ešte v minulom roku počas výstavy IFA 2017. Prekvapil hlavne kvôli dizajnu. Kým doteraz boli prakticky všetky Logitech reproduktory s klasickým tvarom, nové MX Sound prišli kompletne kruhovým dizajnom.

Hlavný kabinet reproduktorov (160 x 160 x 83,4 mm) v bočných častiach podopierajú valčeky, ktoré majú zároveň trubicu bassrelfexu. Musím uznať, že po dizajnovej stránke sa MX Sound Logitechu vydarili na jednotku.

https://www.youtube.com/watch?v=gJTI0oKUTT0

Navyše aj farba je celkom nezvyčajná- tmavo-sivá sa strieda so sivou, pričom sivá je aj látka prekrývajúca plastové mriežky reproduktorov. Odňať sa ale nedá. Spracovanie je výborné, hoci reproduktory sú kompletne z plastu.

V tejto cenovej kategórii ale drevo a hi-end materiály nemožno hľadať. Aby som nezabudol, MX Sound sa u nás predávajú za 99,90 €. Či je to málo, alebo veľa si nechám na záverečné hodnotenie.

ZDROJ | Logitech

Ich cieľom je pracovný stôl s počítačom, resp. notebookom. Pripojiť k nim ale môžete prakticky čokoľvek s Bluetooth alebo 3,5 mm audio portom. Ten pripojíte k pravému reproduktoru vzadu, kde je okrem toho aj konektor napájania, RCA konektor na pripojenie ľavého reproduktora a 3,5 mm audio výstup na slúchadlá.

https://www.youtube.com/watch?v=R3REGwYsTsw

Bluetooth 4.1 modul je schopný pracovať naraz s dvomi pripojenými zariadeniami, teda presnejšie ovláda to funkcia Logitech Easy-Switch. To sa hodí, hlavne ak máte reproduktory pripojené k počítaču a popri tom si chcete prehrať video zo smartfónu alebo tabletu. Žiaľ, pri prichádzajúcom hovore musíte počítať s tým, že zvonenie budete počuť cez reproduktory.

Tým ale chýba mikrofón, takže hovor prijmete iba cez telefón. Niežeby mi mikrofón chýbal, ale k Bluetooth reproduktorom to akosi ide. Viac mi tu chýba NFC čip pre rýchle párovanie Bluetooth zariadení.

ZDROJ | Logitech

Horšie je, že pokiaľ máte pripojený počítač či iné zariadenie cez 3,5 mm port a zmyslíte si prehrávať niečo cez Bluetooth, 3,5 mm audio zariadenie musíte manuálne vypnúť, inak budú hrať obe naraz. Mimochodom, v balení je metrový AUX kábel na spojenie s počítačom či iným zariadením.

K dispozícii sú ale vstupy dva + výstup na slúchadlá. Po pripojení slúchadiel sa logicky zvuk z reproduktorov stlmí.

ZDROJ | Logitech

Určite ste si všimli, že na tele reproduktorov nie je ani jedno tlačidlo. Dôvod je ten, že na ovládanie hlasitosti či párovania slúžia dotykové tlačidlá s LED podsvietením. Vyzerajú efektne, keďže ich výrobca umiestnil pod kryciu látku.

Navyše sa objavia iba vtedy, keď sa k pravému reproduktoru priblížite rukou. Jediné, čo mi tu chýba je info LED displej, ktorý by zobrazoval úroveň hlasitosti. Pokojne by to mohli byť aj svietiace bodky do kruhu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=xLewi8-niKI

Čo sa týka kvality zvuku, osobne som ostal prekvapený. Nemôžem povedať, že zvuk je zlý, no po iných Bluetooth reproduktoroch Logitechu, ktoré sú podstatne menšie, som čakal, že zo zvukového prejavu padnem na zadok.

Nestalo sa. Zvuk je taký, akoby mu niečo chýbalo. Stredné tóny i výšky podávajú reproduktory dobre, no najviac mi chýbala príjemná basová zložka. Je taká nevýrazná, plochá, akoby zvuk z reproduktorov ostal kdesi uväznený.

ZDROJ | Logitech

Výrobca udáva výkon MX Sound na 12 W (RMS), resp. 24 W (peak), čo je pre pracovný stôl viac ako dosť. Pri maximálnej hlasitosti vedia reproduktory ozvučiť aj veľkú miestnosť, no v takom prípade už počujete stredy, výšky a rezonujúce basy od zhruba 120 Hz.

Nebyť absencie lepšieho podanie hlbokých tónov, označil by som MX Sound za najlepšie riešenie na pracovný stôl. Nechýbalo by mi ani NFC, ani indikácia aktuálnej hlasitosti. Za 100 € nekúpite ale nič podobné. Dôvodom je prítomnosť Bluetooth modulu či dotykového ovládania. Od Logitechu ale do 100 € kúpite síce staršie, ale stále kvalitné 2.1ch systémy. To pre prípad, že by ste chceli lepšie basy.

ZDROJ | Logitech

Logitech MX Sound sú napriek nedokonalostiam zaujímavým doplnkom k počítaču pre nenáročných poslucháčov. Navyše majú unikátny dizajn a Bluetooth pre bezdrôtové pripojenie pokojne aj dvoch zariadení naraz.

ZDROJ | Logitech

Logitech MX Sound si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku