Lenovo Vibe S1 Lite – odľahčená verzia vydareného selfie mobilu

Spoločnosť Lenovo, známa hlavne v oblasti notebookov, je konkurencie schopná aj na poli smartfónov. Ďalším zaujímavým modelom je odľahčená verzia Vibe S1 s prívlastkom Lite. V zásade sa však modely od seba veľmi neodlišujú.

Naše hodnotenie

82%
0 100

Výhody

  • komplexné balenie
  • predná kamera s bleskom
  • cena

Nevýhody

  • slabšia GPU
  • priemerný fotoaparát
  • zbytočne natiahnutý dizajn

Jednou vetou

Lenovo Vibe S1 Lite zaujme hlavne jednoduchým dizajnom a pomerom ceny k výkonu.

Telo Vibe S1 Lite môže pôsobiť natiahnutým dojmom, čo je spôsobené najmä širokou spodnou časťou s trojicou dotykových tlačidiel, nad ktorými sa nachádza 5-palcový Full HD displej. Vďaka hustote pixlov na úrovni 441 PPI poskytuje displej ostrý obraz.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 14Zaujímavosťou je predný 8 Mpx fotoaparát s clonou f/2,2 a bleskom slúžiaci na vydarené selfie zábery. Tie je možné ešte vylepšiť napríklad panoramatickým záberom. Hlavná, tj. zadná 13-megapixlová kamera autofókus na báze fázovej detekcie a duálny LED blesk.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 15Výrobca implementoval do aplikácie Fotoaparát aj zopár zaujímavých režimov. Jedným z nich je napr. viacuhlové zobrazenie, ktoré vám umožní zachytiť objekt z viacerých strán. Následne tak máte možnosť pozerať sa na predmet takmer v 3D zobrazení.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 16Nahrávanie videa je možné v klasickom rozlíšení 1 920 x 1 080 pixlov pri 30 snímkach za sekundu. Fotoaparát určite nepatrí k top na trhu, no v danej cenovej kategórii, aj s bleskom pre prednú kameru, sa radí medzi hornú polovicu.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 17Grafická nadstavba systému Android obsahuje zopár zaujímavých nastavení, pričom Lenovo predinštalovalo aj množstvo užitočných aplikácií. Napríklad taká aplikácia Lenovo Companion poskytuje komplexnú diagnostiku zariadenia, aktualizáciu a riešenia na vzniknuté problémy.

Pozrite siLenovo VIBE S1 – sklenená štýlovka s dvomi selfie kamerami

V Nastaveniach zas môžete nájsť plánované zapnutie a vypnutie zariadenia. Touto možnosťou dal výrobca jasne najavo, ako najlepšie predĺžite výdrž 2 700 mAh batérie. Tá pri bežnej záťaži len horko-ťažko vydrží jeden celý deň.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 18Plynulý beh systému je zabezpečený procesorovou jednotkou Mediatek MT6753 s ôsmimi jadrami bežiacimi na frekvencii 1,3 GHz a 2 GB pamäťou RAM. O čo najlepší grafický výkon sa stará čip Mali-T760MP2, od ktorého však nečakajte zázraky pri náročných 3D hrách.

Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 19Po teste zariadenia v aplikácii AnTuTu 6.1.2 sa model Vibe S1 Lite umiestnil približne v polovici rebríčka s 39 000 bodmi. Ako je už zvykom pri nových modeloch, aj Vibe S1 Lite podporuje dve SIM karty, alebo jednu SIM a pamäťovú kartu rozširujúcu základnú 16 GB pamäť telefónu.

Lenovo chce zaujať nielen cenou v porovnaní s výkonom, ale aj samotným obsahom balenia. V kompaktnej krabičke nájdete jednoduchý priehľadný plastový obal, nechýbajú ani slúchadlá, a dokonca výrobca pribalil aj fóliu na displej.Lenovo VIBE S1 Lite a K5 Plus 20

Lenovo Vibe S1 Lite s prijateľnou cenou, výkonným hardvérom a komplexným balením nebude musieť dlho hľadať prvých majiteľov. Oproti modelu S1 má iba jednu web kameru, tej ale sekunduje účinná LED dióda. Avšak možno nie každému bude vyhovovať natiahnutý dizajn so širokými okrajmi okolo displeja.

Recenzia bola publikovaná v časopise TECHBOX 5/2016.

ZdrojTECHBOX

Lenovo Vibe S1 Lite

Cena 219,00 €
Veľkosť
145 x 71 x 8,6 mm, 129 g
Displej
5,0" IPS LCD, 1 080 x 1 920 px (441 PPI)
Fotoaparát
13 Mpx, BSI, PDAF, dual-tone LED, Full HD video, 8 Mpx web kamera, BSI, LED, Full HD video
Hardvér
Mediatek MT6753 (8-jadrový 1,3 GHz, Cortex-A53), GPU Mali-T760MP2, 2 GB RAM, 16 GB Flash + microSDXC, nanoSIM, LTE, GPS, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, Li-Po 2 700 mAh
Softvér
Android 5.1, CLONEit, SHAREit, SYNCit, Lenovo Companion - Mobile, UC Browser, Route 66
Cena
219,00 €

Komentáre k článku