Lenovo Legion T5 – zlatá stredná cesta medzi hernými desktopmi

Pri herných notebookoch Lenovo Legion sme si už v redakcii zvykli na zaručenú kombináciu slušnej dávky výkonu s priaznivou cenou. Platí to však aj pri herných desktopoch tejto série? Vyskúšali sme nový Lenovo Legion T5.

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • hardvér na mieru šitý aktuálnym hrám
  • tiché a účinné chladenie
  • pripravený na budúci upgrade hardvéru

Nevýhody

  • príliš obyčajný dizajn

Jednou vetou

Lenovo Legion T5 to hrá na istotu v oblasti dizajnu aj hardvéru, vďaka čomu nestojí veľa a výkonom postačí na hranie drvivej väčšiny aktuálnych titulov.

Do redakcie nám na test dorazila o niečo väčšia krabica ako zvyčajne. Kompletný balík herného notebooku pripraveného na hranie vystriedala „bedňa“, v ktorej okrem samotného počítača nájdete iba kábel na napájanie.

Na test sme dostali konkrétne konfiguráciu známu pod kódom 28IMB05, ktorý označuje zostavu s procesorom Intel Core i5-10400 a grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 Super (6 GB). Tejto dvojici sekunduje 16 GB DDR4 pamäte RAM, 500 GB M.2 PCIe SSD a 1 TB HDD úložisko.

Navonok Lenovo Legion T5 ani ako herný počítač nepôsobí. Dizajn skrinky je elegantný a nenápadný, pričom na ňom nezvyčajne na pomery herných počítačov svieti iba jeden prvok – samotné logo Legion, aj to iba v režime spánku. „Té-päťku“ tak môžete ľahko vydávať aj za počítač na prácu a štúdium. Pre niekoho to môže byť výhoda, osobne mi prišiel jeho dizajn skrátka nudný.

Na prednej strane skrinky je umiestnená dvojica USB portov sprevádzaná kombinovaným 3,5-mm portom pre pripojenie slúchadiel, mikrofónu alebo priamo headsetu. Pre pripojenie najbežnejších periférií sa tak nemusíte načahovať za skrinku.

Na zadnej strane sa nachádzajú ďalšie štyri USB 3.0 porty doplnené o jeden port USB-C. Chýbať su samozrejme nesmie ani gigabitový Ethernet, trojica zvukových portov a porty samotnej grafickej karty, ktorá disponuje HDMI, DisplayPort a DVI portom pre pripojenie monitorov.

Kabeláž vo vnútri skrinky samozrejme odpovedá pásovej výrobe, no zároveň v nej nie je nič doslova „na pevno“. Ku všetkým komponentom počítača tak máte slobodný prístup a ak budete niečo potrebovať vymeniť, počítač okrem otvorenia bočnice nemusíte ďalej nijakým spôsobom rozoberať. Odpovedá tomu aj voľný slot s rýchlym vysúvaním na ďalší 3,5“ disk, voľné SATA porty a ďalšie dve voľné sloty pre pamäte RAM.

Lenovo Legion T5 má vo vnútri skrinky priestoru na rozdávanie, aj preto nemá žiaden problém hardvér ticho a spoľahlivo chladiť. Intenzita hluku je medzi bežným chodom a maximálnym vyťažením hardvéru takmer nemenná. Hlukom tak nebudete s touto skrinkou rušiť ani ostatných členov vašej domácnosti.

Čo sa týka samotnej výkonnosti nami testovanej konfigurácie, nejde samozrejme o žiadnu špičku na trhu. Dovolím si však tvrdiť, že väčšine hráčov na najbližších pár rokov použitý hardvér určite postačí. Napokon, spustíte na ňom všetky aktuálne tituly a tie staršie bez problémov aj v 4K UHD rozlíšení pri slušnom snímkovaní.

Výnimkou v kompatibilite s hardvérom nie je ani najnovší Microsoft Flight Simulator, s ktorým si Lenovo Legion T5 poradí na najvyšších grafických nastaveniach (Ultra) pri Full HD rozlíšení a zhruba 30 FPS, prípadne 60 FPS pri nastaveniach High aj napriek pomerne zlej optimalizácii tohto titulu.

O priestorové ozvučenie v hrách sa postará technológia Dolby Atmos.

Ak hľadáte investíciu do vzdialenejšej budúcnosti alebo chcete mať skrátka pod stolom najlepší dostupný hardvér na trhu, siahnuť môžete aj po vyšších a teda aj drahších konfiguráciách tohto modelu. Na Slovenskom trhu ho zoženiete aj s rovnakým procesorom a s kartou NVIDIA GeForce RTX 2060.

Vstavaná rúčka vám uľahčí prenášanie počítača, typicky z izby do obývačky.

Po softvérovej stránke sa Lenovo Legion T5 tvári opäť nenápadne a operačný systém Windows 10 Home dopĺňa iba o klasickú zostavu programov a aplikácií, z ktorých väčšinu nájdete aj v bežných „neherných“ počítačoch tohto výrobcu. Aj na ovládanie herných aspektov počítača tu slúži známa aplikácia Lenovo Vantage.

V prostredí tejto používateľsky prívetivej aplikácie nájdete zobrazenie vyťaženia hardvéru, rýchle nástroje pre aktualizáciu systému, ovládanie ozvučenia Dolby Atmos či rôzne nástroje technickej podpory a diagnostiky hardvéru. Herné nástroje Legion Edge obsahujú ovládanie chladenia, zrýchlenie siete uprednostnením hry pred ostatnými spustenými procesmi, ako aj možnosť automatického zatvorenia vybraných aplikácií v momente, keď zapnete hru.

Ak práve uvažujete o kúpe nového herného desktopu, Lenovo Legion T5 je zaujímavým kúsok, za ktorým sa oplatí obzrieť. Nami testovaná zostava je šitá na mieru drvivej väčšine hráčov a cenovo navyše nemá až tak drasticky ďaleko od podobne vybaveného desktopu, ktorý by ste si poskladali sami.

Lenovo Legion T5 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Lenovo Legion T5

Cena 1 059,00 €
Veľkosť
184,5 x 457,0 x 455,8 mm, 14 kg
Hardvér
Intel Core i5-10400 (6 jadier, 12 vlákien, 2,9 GHz, 4,3 GHz turbo, 12 MB Intel Smart Cache, Intel UHD Graphics 630, 16 GB RAM DDR4 (2x8 - 2 933 MHz DIMM), NVIDIA GeForce GTX 1660 Super (6 GB DDR6), 512 GB M.2 PCIe SSD, 1 TB HDD (7 200 RPM), Gigabit RJ45, 2x USB 2.0, 4x USB 3.2, 1x USB-C, HDMI, DisplayPort, DVI, 5x audio jack, Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth
Softvér
Windows 10 Home, Lenovo Vantage, McAfee Total Protection (trial edition)
Cena
1 059,00 €

Komentáre k článku