HP Pavilion x360 – trošku drahší každodenný 2v1 notebook

Naše hodnotenie

80%
0 100

Výhody

  • Dobrá hrúbka
  • Príjemná klávesnica
  • Postačujúci výkon na každodennú prácu

Nevýhody

  • Priemerná výdrž batérie
  • Webkamera mohla byť kvalitnejšia
  • Nepresný a hlučný trackpad

Jednou vetou

HP Pavilion x360 nie je bezchybný. Je tu viac vecí, ktoré by sa dali zlepšiť. Keď si naň ale zvyknete a nebudete od neho očakávať zložité operácie vie vám poskytnúť príjemný používateľský zážitok.

Spoločnosť HP je jednou z tých, ktoré si nepotrpia na špeciálnych predstaveniach či dátumoch. Jednoducho modely vyrábajú. HP Pavilion x360 nie je výnimkou, a preto príchod tohto zariadenia nemusel zaregistrovať každý. Nám sa ale notebook dostal do redakcie a teraz vám prinášame to, čo sme si všimli za dobu jeho používania.

Musím sa priznať, že keď som sa dozvedel, že na test dostanem notebook značky HP, moje pocity boli zmiešané. S touto značkou totiž nemám nejaké dobré skúsenosti. Aktuálny notebook, ktorý používam je od tej istej značky, ako aj tlačiareň, ktorú mám doma už nejaký čas.

Ani s jedným nie som veľmi spokojný, záhadou je pre mňa je stále fakt, že tieto dve zariadenia spolu nevedia spolupracovať. Aby som to však upresnil, tlačiareň nechce spolupracovať prakticky s ničím. Ale to je na iný článok.

Na druhej strane som sa tešil. Čo ak si výrobca vstúpil do svedomia? Čo ak chcel ukázať, že to s notebookmi vie. Netrpezlivo som teda čakal a tu sú moje postrehy.

hp-pavilion-x360-15 Po vybalení z jednoduchej papierovej krabici na nás čaká 13,3-palcový notebook v plastovom tele. Okrem neho tu nájdeme aj nabíjačku a … To je vlastne všetko. Nečakajte teda krásne balenie, aké sa koná pri HP Spectre.

Pozrite siHP Spectre 13 – okúzľujúca kombinácia dizajnu a výkonu

hp-pavilion-x360-27

Po následnom zapnutí a konfigurácii celého systému na vás čaká Windows 10. Tento fakt ma neprekvapil, no osobne by som radšej privítal nižšiu verziu s možnosťou aktualizácie.

hp-pavilion-x360-25

Nakoľko som dlhoročným používateľom Windowsu 7, chvíľu mi trvalo, kým som všetko našiel. Raz mi musel pomôcť aj Google. Inak by ste sa však stratiť nemali. Systém je plný kontroverzností,o tých ale asi písať nemusím.

Pozrite siAko odinštalovať Windows 10 a odstrániť otravnú notifikáciu

Čo sa mi páčilo je Cortana, akási konkurentka Siri, ktorá sa nachádza aj v novom MacOS Sierra. Pozitívne hodnotím aj rýchly štart systému po otvorení. Naopak, notebook pravdepodobne jednou rukou neotvoríte tak, ako je tomu u konkurencie. Vždy som si musel spodnú časť pridržiavať.

Pozrite siApple oficiálne spúšťa macOS Sierra pre všetkých

hp-pavilion-x360-7

HP Pavilion x360 som používal prevažne na prehliadanie webu či písanie článkov. Nešlo o žiadne namáhavé procesy, koniec koncov, na tie ani notebook nie je stavaný. Tu som sa nestretol s problémami, postaral sa o to Intel Core i5, 8 GB DDR4 pamäte RAM a integrovaná grafická karta Intel HD 520. Keď sa x360-ka veľmi posnaží, na najnižších detailoch potiahne aj CS:GO. Otravný bol ale neustály chod ventilátora. V jeho prípade bolo jedno, čo som na notebooku robil.

hp-pavilion-x360-12

Čo sa týka samotného tela notebooku, ku tomu by som nemal výhrady, nebyť nedoliehajúceho pántu. Je to detail, ale pri zariadení za takmer 800 € človek čaká úroveň spracovania na vyššej úrovni. Hrúbka ani nie 2 centimetre je na občasné prenášania dobrá.

hp-pavilion-x360-10

Jednou z najpodstatnejších vlastností dobrého kancelárskeho notebooku by mala byť klávesnica a trackpad. Prvá z menovaných vlastností je vyriešená dobre a písanie na nej bolo príjemné. Aká dobrá je klávesnica, taký zlý je trackpad. Práci s ním som sa vyhýbal.

hp-pavilion-x360-21

Ďalšou funkciou, ktorou sa výrobca pýši sú reproduktory Bang & Olufsen. Predtým to bolo SRS vylepšenie, potom spolupráca s Beats. Netvrdím, že B&O hrajú zle, len som od nich čakal viac. Pri vyššej hlasitosti bolo počuteľné aj praskanie. Prekvapilo ma fyzické tlačidlo hlasitosti na ľavej stene, ja som ale zostal verný klávesovým skratkám.  Slabý je ale výstup zo slúchadiel. Bol plytký a nevyvážený.

hp-pavilion-x360-16

Displej bol v našom prípade Full HD, na 13-palcovej obrazovke postačoval. Farby boli pekné, živé, jas by som uvítal aj trochu nižší. Okrem toho bol panel dotykový. Na to je čiastočne stavaný aj Windows 10. Úprimne si ale povedzme, kto bude 1,7 kilogramový notebook používať ako tablet? Pravdepodobne len milovníci posilňovania.

hp-pavilion-x360-26

 

Veľmi dôležitým faktorom je aj výdrž batérie. Výrobca tvrdí, že HP Pavilion x360 vydrží viac, ako osem hodín. Rád by som sa pozrel na ten spôsob používania. Mne sa aj pri zapnutom šetriacom režime nepodarilo pokoriť hranicu šiestich hodín.

hp-pavilion-x360-19

HP Pavilion x360 je tak trošku nepochopený 2v1 notebook, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou patrí niekde medzi pracovné a hracie zariadenia. Ja by som moju skúsenosť s ním hodnotil ako príjemnú, no za cenu takmer 800 € by som určite pokukoval po inej alternatíve.

ZdrojTECHBOX

HP Pavilion x360

Cena 779,00 € €
Veľkosť
326,4 x 222 x 19,8 mm, 1,7 kg
Displej
13,3“ lesklý Full HD WLED (1 080 x 1 920 px, 166 PPI), dotykový
Hardvér
Intel® Core™ i5-6200U (2,3 GHz max. 2,8 GHz, vyrovnávacia pamäť 3 MB, 2 jadrá), 8 GB DDR4 2133 MHz SDRAM (1x 8 GB), Intel® HD 520, 500 GB (5400 ot./min) + 8 GB Flash modul, WiFi karta 802.11a/b/g/n/ac (2x2) (podporuje technológiu Miracast) Bluetooth 4.2, 2x USB 3.0 1x USB 2.0, 1x HDMI, B&O PLAY s 2 reproduktormi, HP Wide Vision HD 720p, 3-článková lítiovo-iónová batéria (41Wh)
Softvér
Windows 10 Home (64-bit), Antivírusový softvér McAfee LiveSafe™ (bezplatná demoverzia na 30 dní) CyberLink PowerDirector
Cena
779,00 € €

Komentáre k článku