Garmin Venu SQ Music – veľa muziky za príjemnú cenu

Elegantný model Garmin Venu SQ Music láka na integrovaný prehrávač hudby s pamäťou pre 500 skladieb, poteší 6-dňovou výdržou, množstvom funkcií a pokročilým monitoringom zdravia.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • tréningové plány, platby Garmin Pay
  • snímač úrovne saturácie krvi kyslíkom
  • cena

Nevýhody

  • slabá grafika niektorých prvkov

Jednou vetou

Garmin Venu SQ sú pre ľudí, ktorí chcú s pomocou exaktných dát o svojom tele žiť zdravší a aktívnejší život. Smart funkcie, bezkontaktné platby a elegantný dizajn sú príjemným bonusom.

Garmin to dizajnom svojich hodiniek zvyčajne nehrá na vysokú eleganciu. Nový model Venu SQ je však skvelým dôkazom toho, že doba sa mení a Garmin dokáže ponúknuť všetky svoje športové funkcie a prepracované metriky aj v univerzálnom dizajne smart hodiniek.

Hodinky Garmin Venu SQ Music sú síce vybavené množstvom smart funkcií od notifikácií, cez prehrávanie hudby z interného úložiska až po bezkontaktné platenie, no primárne ide o fitness gadget. To znamená, že na zápästí nosíte neuveriteľne výkonný tréningový nástroj. Venu SQ dokážu prijímať signál zo satelitov GPS + GLONASS + Galileo.

Pozrite siGarmin Tactix Delta – hodinky určené pre vojakov a členov špeciálnych jednotiek

Máte tu tiež Garmin Elevate, teda úplne rovnaký snímač pulzu, aký nájdete v trojnásobne drahších bežeckých špeciáloch. V rovnakom priestore na zadnej strane hodín je integrovaný aj snímač Pulse OX, vďaka ktorému môžete merať úroveň saturácie kyslíka v krvi.

Tieto hodinky vám budú počítať prejdené kroky, upozorňovať na príliš dlhé sedenie, v menu nájdete prednastavené profily pre záznam a analytiku viac ako dvadsiatky rôznych športových aktivít od behu, cez bicykel až po jogu, alebo dychové cvičenia.

Obrovskou výhodou ekosystému Garmin je možnosť priamo do hodiniek stiahnuť tréningové plány personalizované podľa vašich schopností, alebo ambícií.

Oceníte aj well-being funkcie ako monitorovanie stresu, príjmu tekutín, celkovú energetickú zásobu tela či sledovanie dýchania. Hoci nepatrím medzi tých, ktorí úzkostlivo sledujú každý svoj nádych, bolo pre mňa veľmi zaujímavé sledovať dáta o strese a dýchaní.

Pozrite siGarmin Instinct Solar – zabudnite na nabíjanie smart hodiniek

Dá sa predpokladať, že Venu SQ sa budú predsa len o trošku viac páčiť ženám, aj preto v ich menu nájdete funkciu pre monitorovanie menštruačného cyklu. Limity týchto hodiniek sú jasné – tvar, rozmery a cena.

Pri fitness/smart hodinkách je jedným z najdôležitejších parametrov výdrž batérie. A ak máme hodinky, ktoré vážia 36 gramov a sú len o málo hrubšie, ako centimeter, tak veľa priestoru na výkonný akumulátor nám v nich nezostáva.

Venu SQ vydržia na jedno nabitie šesť dní v režime smart hodiniek s počítaním krokov a meraním pulzu. V menu si môžete deaktivovať viacero procesov, ktoré majú vplyv na výdrž batérie. Napríklad Pulse OX si môžete nastaviť tak, aby hodinky merali kyslík v krvi len počas spánku a displej zas tak, aby sa rozsvietil, iba keď naň pozeráte.

Určite vás poteší aj cena, ktorá sa zastavila na 249,90 €, čo je vzhľadom na renomovaného výrobcu a vydarený model príjemnou zmenou oproti predraženej konkurencii.

A preto dostali smarthodinky Garmin Venu SQ Music od našej redakcie ocenenie DOBRÁ CENA.

Hodinky Garmin Venu SQ Music si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Porovnajte si aj ceny v slovenských e-shopoch (denne aktulizované)

Komentáre k článku