Garmin Tactix Delta – hodinky určené pre vojakov a členov špeciálnych jednotiek

Tactix je špeciálny modelový rad hodiniek od Garminu, ktoré konštrukčne vychádzajú z extrémne populárnej série outdoorových špeciálov Garmin fénix. No ako už názov napovedá, ide o hodinky, ktoré by mali zvládnuť veľmi špecifické nároky užívateľov pohybujúcich sa v military sfére.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • Extrémne odolná konštrukcia
  • Unikátne bezpečnostné funkcie
  • Výdrž batérie až 3 týždne v režime smart watch, viac ako 2 dni s aktívnym GPS
  • Integrované služby Garmin Pay a Spotify

Nevýhody

  • Vyššia cena

Jednou vetou

Veľmi špecifické hodinky určené pre veľmi špecifických zákazníkov - sú defacto nezničiteľné a ponúkajú prepracované bezpečnostné funkcie, o ktorých som nikdy predtým nepočul, no Stealth mode, alebo Kill switch by som dnes vo svojich hodinkách určite chcel mať.

Ak máte blízko k military lifestylu, tak tieto hodinky sa vám budú veľmi páčiť. Áno, dnes testujeme hodinky primárne určené pre vojakov, členov špeciálnych jednotiek či military geekov.

Priestoru málo a dojmov z týchto unikátnych military hodiniek veľa, tak to budem musieť trošku zhustiť. Ako sa na vojenskú výbavu patrí, ide o poriadny kus hardvéru. Delty majú priemer 51 mm a hrubé sú skoro 15 mm. Hmotnosť? 93 gramov.

Telo je vyrobené z extrémne pevného polyméru, zafírové sklíčko na displeji len tak ľahko nepoškriabete a všetky oceľové prvky hodín majú špeciálnu Diamond-like carbon úpravu. Výsledkom je odolnosť podľa military štandardu MIL-STD-810.

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí tak javiť, no Tactix Delta je high-end model Garminu, ktorý má v sebe obrovské množstvo metriky a funkcií bežných fitness modelov, no zaujímavejšie je to, v čom sú Delty unikátne. A nie je toho málo. Začať môžeme funkciou Jumpmaster, ktorá počas zoskoku pomáha paragánom a basejumperom s navigáciou na miesto dopadu.

Pozrite siNámornícke smarthodinky Garmin quatix 6 poslúžia aj na súši

Pokračovať môžeme režimom zobrazenia Night vision, ktorý stiahne jas displeja a ten je potom bez problémov čitateľný pomocou okuliarov s nočným videním.

 

Asi málokoho prekvapí, že hodinky Garmin Tactix Delta majú nainštalované topo mapy, dokážu trackovať prejdenú trasu či navigovať do zvoleného cieľa. To, čo v iných hodinkách nenájdete, je zobrazovanie aktuálnej polohy v dvoch rôznych formátoch. Na jednom displeji tak vidíte okrem klasických GPS súradníc aj polohu v Military Grid Reference System (MGRS).

Ďalšou užitočnou fičúrou je Stealth mode. Je to niečo ako letový režim pre hodinky. Po jeho aktivovaní sa okamžite vypne GPS prijímač, ale aj akákoľvek bezdrôtová komunikácia ako Bluetooth, alebo ANT+ rozhranie a stiahne sa jas displeja, vďaka čomu sa stávajú hodinky pre okolie neviditeľnými. Škoda len, že pre aktivovanie Stealth modu treba ísť do menu, čím v krízovej situácii stratíte cenné sekundy.

Najzaujímavejšou funkciou tohto military špeciálu je jednoznačne tá s názvom Kill switch.

Ak naraz stlačíte ľavé horné a pravé spodné tlačidlo, tak displej akčne preblikne a spustí sa 10- sekundové odpočítavanie, po ktorom sú kompletne vymazané všetky užívateľské dáta. Počas odpočítavania máte možnosť stlačením akéhokoľvek tlačidla operáciu zastaviť.

Napriek všetkému, čo tieto hodinky používateľovi poskytnú, ich cena je nie je premrštená. Na Slovensku sa predávajú za 899,99 eur.

Komentáre k článku