Čím nás prekvapili smarthodinky Honor MagicWatch 2?

Honor MagicWatch 2 je ideálne zariadenie pre fitness nadšencov a všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví. Oproti drahšej konkurencii sa musia používatelia zmieriť s obmedzenými funkciami a absenciou obchodu s aplikáciami.

Naše hodnotenie

84%
0 100

Výhody

  • Elegantný dizajn a kvalitné prevedenie
  • Fantastická výdrž na jedno nabitie
  • Množstvo fitness funkcií

Nevýhody

  • Obmedzené možnosti nastavenia
  • Len 4 GB interná pamäť
  • Chýba NFC, Wi-Fi

Jednou vetou

Aj keď Honor MagicWatch 2 nepatrí medzi prémiové zariadenie, nemyslím si, že by sa niekto za ne hanbil - práve naopak - vyzerajú naozaj dobre a za svoju dobrú cenu prinesú svojim majiteľom veľa osohu.

Už na prvý pohľad je jasné, že Honor neprichádza s originálnym dizajnom, ale vo veľkej miere si ho požičal od svojho vyspelejšieho brata Huawei Watch GT 2, čo však rozhodne neznamená zlý krok. Práve naopak, Honor nadväzuje na úspešný model, ktorý slušne zarezonoval u používateľov. Od Huawei sa odlišuje červeným krúžkom na hornom tlačidle.

V balení okrem samotných smarthodiniek nájdete magnetickú nabíjačku s dvomi malými konektormi a metrový kábel USB-A/USB-C. Adaptér do elektrickej siete chýba, ten má predsa každý používateľ smartfónu.

Honor MagicWatch 2 sa predáva s koženým, alebo silikónovým remienkom. Hodinky používajú štandardnú 22 mm šírku, takže sa dajú ľahko „upgradovať“ za iný remienok.

Vzhľad a konštrukcia

Hodinky vyzerajú veľmi dobre, rovnako dobre sa aj nosia. Ich dizajn je univerzálny, môže si ich nasadiť športový nadšenec, ale aj manažér. Musím však pripomenúť, že aj keď sa vyrábajú v dvoch veľkostiach (42 a 46 mm), sú určené skôr pánom a tie 46 mm pre tých s väčšími zápästiami.

Kruhový AMOLED displej má 1,39″ (1,2″ pri 42 mm verzii) a jemné rozlíšenie 454 x 454 pixlov pri 326 PPI. S jasom 800 nitov nebudete mať žiadne problémy s čitateľnosťou ani na priamom slnku. Smarthodinky majú funkciu automatického jasu, nemusíte sa teda starať v akom svetelnom prostredí ich používate. Displej umožňuje aktivovanie always-on režimu, podporujú ho však len dva ciferníky.

Okrem ovládania cez dotykový displej majú hodinky na pravej strane dve tlačidlá. Horným sa otvára základné menu s ponukou: Cvičenie, Záznamy o cvičení, Stav cvičenia, Záznamy o aktivite, Spánok, Dychové cvičenia, Denník hovorov, Kontakty, Hudba, Kompas, Správy, Počasie, Stopky, Časovač, Budík, Baterka, Nájsť môj telefón a Nastavenia. Spodné tlačidlo je programovateľné, môžete si k nemu priradiť niektorú z funkcií v menu. Šikovné.

Medzi tlačidlami je umiestnený mikrofón a reproduktor, ktorý využijete pri telefonovaní. Telo hodiniek je vyrobené z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele 316L a umožňuje vodotesnosť hodiniek do 50 metrov (5 ATM). Na zadnej strane sú umiestnené senzory určené na meranie srdcového tepu a nabíjacie kolíky. Zadná časť je vyrobená z tvrdeného plastu, čo pre používateľa znamená, že ho hodinky po položení na zápästie nebudú chladiť.

Výdrž, výkon, aplikácia

Hodinky som spároval so svojim iPhone, aktivácia a samotný proces párovania prebehol hladko, bez akýchkoľvek problémov. Slúži na to aplikácia Huawei Health, tá si rozumie, samozrejme, nielen s iOS, ale aj s Androidom.

Do aplikácie sa synchronizujú získané dáta, môžete si pripraviť tréningové plány (základné sú: beh vonku, chôdza vonku a bicyklovanie v exteriéri).

Systém na hodinkách sa ovláda primárne dotykom, posúvaním sprava doľava alebo opačne. Posunutím doľava sa vám zobrazí obrazovka s údajmi o srdcovom tepe, počasí, správa hudby a krokomer. Dizajnovo sú na vysokej úrovni, i keď krokomer je evidentne ukradnutý od Apple. K správe hudby treba dodať, že z iPhone si hudbu do hodiniek nepresuniete.

Posunutím zhora nadol si na obrazovke vyvoláte menu, kde si môžete aktivovať režim Nerušiť, zapnúť Zobraziť čas, Nájsť môj telefón, nastaviť si Budík a vojsť do Nastavenia. V dolnej časti displeja sa pomocou ikoniek zobrazia informácie o stave Bluetooth, úrovni nabitia batérie a dátum (mesiac/deň/deň v týždni). Swipnutím zdola nahor si zobrazíte upozornenia v aplikácii Zdravie. Displej je naozaj veľký a tak nemusíte do neho žmúriť a lúštiť text.

Ak by som mal dvoma slovami charakterizovať MagicWatch 2, tak by to boli dizajn a výdrž. O dizajne sme sa už zmieňoval. Čo sa týka výdrže, je naozaj neskutočná. Hodinky mi prišli nabité na necelých 70 % a verte či nie, na 40 % mi klesli až po troch dňoch pomerne aktívneho používania. Čo by za to dali šťastní majitelia napr. Apple Watch!? Ešte dodám, že na 100 % kapacity sa nabijú približne za jednu hodinu.

Honor MagicWatch 2 majú duálne GPS, ktoré zabezpečí presné zaznamenávanie vašej rýchlosti, trasu pri chôdzi, behu či cyklistike, výškomer nezabudne sledovať výškové prevýšenie.

Hodinky sa dajú spárovať s Bluetooth slúchadlami. Pamäť s kapacitou 4 GB má na hudbu vyčlenených 2,3 GB, čo vystačí zhruba na 500 skladieb. Hodinky dokážu prehrať aj podcasty. Ak však rozmýšľate o využívaní niektorej zo streamovacích služieb (napr. Spotify, Apple Music, YouTube Music), musím vás sklamať. Žiadnu aplikáciu si do hodiniek nenainštalujete.

Notifikácie zobrazujú hodinky bez problémov aj so slovenskou diakritikou, niekomu však môže chýbať možnosť odpovedania na správy. Ak majú byť smarthodinky predĺženou rukou smartfónu, ktorý máte položený niekde v kabáte, alebo na nabíjačke, je mimoriadne pohodlné ak máte možnosť odpovedať práve cez ne. Honor vám tento komfort neumožní.

Počas používania som najväčší problém videl práve pri správe notifikácií. Okrem toho, že sa na ne nedá odpovedať, môžete si nastaviť, či chcete dostávať hlásenia z Facebooku, Messengeru, Instagramu, Twitteru a SMS správ. A potom si môžete zvoliť, či chcete dostávať aj zo všetkých aplikácií. Ich presnejšie filtrovanie nie je možné a práve na tomto by mohol Honor/Huawei ešte poriadne popracovať. Nie je totiž nič horšie, ak vám vibrujú hodinky každú minútu a zahlcujú vás samými triviálnosťami.

Na športovcov čaká 15 fitness režimov – 7 indoorových a 8 outodorvých, ktoré pokrývajú bežné cvičenia (chôdza, beh, bicyklovanie, plávanie, triatlon, turistika či veslovací trenažér). Hodinky zrejme najviac potešia bežcov, majú totiž pripravených 13 bežeckých trás pre začiatočníkov až po pokročilých.

Pozrite siHonor Watch Magic – zaujímavé smart watch za zaujímavú cenu

Pri behaní hodinky zaznamenávajú maximálne množstvá využitého kyslíka, VO2max. Kto však používa aplikáciu Strava, musím ho sklamať, hodinky neumožňujú export do formátu pre túto službu.

MagicWatch 2 vedia odmerať úroveň stresu (a znížiť ho pomocou dychových cvičení), nepretržitý monitoring srdca vás vie upozorniť na nebezpečné hodnoty. Tie si viete nastaviť v aplikácii podľa vášho veku a zdravotného stavu.

Honor zaznamenáva SWOLF skóre, vzdialenosť, rýchlosť a spálené kalórie aj pod vodou. Hodinky okrem toho dokážu monitorovať spánok a diagnostikovať šesť porúch spánku, dokonca vedia poskytnúť 200 odporúčaní na zlepšenia jeho kvality.

Zhrnutie

Musím skonštatovať, že keď som čítal o tomto modeli, neočakával som vzhľadom na jeho cenu žiadne zázraky. Tie som počas používania ani nezažil, ale za hodinky s cenou pod 200 eur dostane používateľ všetky bežné vlastnosti a funkcie.

Vzhľadom na to, že hodinky bežia na vlastnom proprietárnom systéme, nedajú sa nainštalovať žiadne ďalšie aplikácie, máte len to, čo ste našli v zariadení. To platí aj pre ciferníky. Hodinky nepodporujú NFC, takže nerátajte, že by ste s nimi mohli platiť v obchode. Za najväčší problém vidím veľmi obmedzenú možnosť spravovania notifikácií.

Jednouchý systém pre bežného používateľa znamená jeho stabilitu a hlavne mimoriadne dlhú výdrž na jedno nabitie. Krátka výdrž je mimochodom jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý si mnoho ľudí nechce zadovážiť smarthodinky. Väčší model ponúka 14-dňovú výdrž na jedno nabitie (pri režime always-on je to „len“ 8 dní), 42 mm model ponúka 7-dňovú výdrž.

Kto nechce minúť za hodinky viac ako 200 eur, hľadá spoľahlivé, kvalitné zariadenie a elegantné zariadenie, mohol by byť práve tento model veľmi dobrý tip.

Smarthodinky Honor MagicWatch 2 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Honor MagicWatch 2

Cena 199 €
Veľkosť
45,9 x 45,9 x 10,7 mm, 41 g
Displej
1,39" AMOLED 454 × 454 , 326 PPI, kruhový, dotykový
Hardvér
Kirin A1, 128 MB RAM, 4 GB ROM, Bluetooth 5.1, 455 mAh batéria, GPS, akcelerometer, gyroskop, monitor srdcovej frekvencie, barometer, svetelný senzor, vodeodolné do 5 ATM, výdrž 14 dní
Softvér
Huawei LiteOS, 15 fitnes režimov založených na cieľoch, notifikácie, spánok, budík, časomiera, stopky, odpočítavanie, počasie
Cena
199 €

Komentáre k článku