Bezdrôtová nabíjačka 3v1 pre iPhone, Apple Watch a AirPods

nabijacka_3-in-1

Nabíjačka v sebe kombinuje podporu pre Qi nabíjanie, Apple Watch a Ligthning konektor umožňujúci nabíjať slúchadlá AirPods. Je to ideálny darček pre Apple fanúšika.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • univerzálna nabíjačka pre Apple
  • USB-C Port
  • vypínač

Nevýhody

  • signalizácia nabíjania môže vyrušovať

Jednou vetou

Bezdrôtové nabíjačky sa stávajú čoraz populárnejším doplnkom pre mobilné zariadenia. Jedno také som dostal do rúk, príjemna ma prekvapilo.

Možno si ešte pamätáte neslávny osud originálnej Apple nabíjačky, ktorej cestu ukončila spoločnosť tento rok na jar, keď oficiálne zastavila jej vývoj. Mnoho fanúšikov ostalo sklamaných, ale našťastie tu máme dostatok iných výrobcov, majú v ponuke množstvo takýchto zariadení. Jedno z nich sa mi dostalo do rúk.

Bezdrôtová nabíjačka 3v1 pre iPhone, Apple Watch a AirPods prišla v bielom prevedení. Okrem toho sa dodáva aj v čiernej farbe. Okrem samotnej nabíjačky bol v balení priložený kábel a stručný návod na použitie.

nabijacka_3-in-1

Nabíjačku som pripojil na prvý kábel, ktorý som mal poruke. Napája sa cez moderný USB-C konektor, použil som teda kábel z nabíjačky na MacBook Pro. Na moje veľké prekvapenie sa nič nestalo, kontrolka sa nerozsvietila, nabíjanie nezačalo. Čo sa deje?

Použil som teda originálny kábel, ten som pripojil do voľného portu na počítači a nabíjačka ožila. Neskôr som vyskúšal aj iné USB-C káble a zistil, že nabíjacia stanica pracuje len s originálnym káblom priloženým k zariadeniu a USB-C káblami podporujúcimi rýchlo nabíjanie (fast charge).

nabijacka_3-in-1

nabijacka_3-in-1

Pozrite siOtterSpot – inovatívna bezdrôtová nabíjačka pre vaše smartfóny

Po vyriešení tejto malej záhady som nenarazil na žiadne komplikácie. Všetky zariadenia sa po priložení začali nabíjať, žiaden problém sa neobjavil ani keď som ako zdroj použil power banku.

Nabíjacia stanica sa zapína efektne, len dotknutím senzoru v prednej časti. Signalizácia nabíjania je vyriešená svetelným pásom okolo obvodu zariadenia. Na zeleno svieti keď je zapnutá a počas nabíjania zariadení s malým odberom (AirPods, Apple Watch).

Keď začne nabíjať smartfón, svetlo sa začne rozsvecovať a zhášať v modrej farbe, tzv. dýchať. V prípade, že je telefón zle položený, nabíjačka bliká striedavo na zeleno a na modro.

K nabíjačke sa treba pripájať so zdrojom 12V/2A, alebo 9 V/2,7 A. Výstupný výkon pre smartfón je 15/10/7,5/5 W. Kompatibilita ja zaručená s Apple Watch Series 1, 2, 3, 4 (2,5 W), slúchadlá sa nabíjajú 2 W.

Pozrite siAko rozšíriť porty v MacBooku a zároveň nabíjať smartfón?

Keďže nabíjačka podporuje štandard Qi, dokáže nabíjať aj iné telefóny, ako iPhone. Vyskúšal som to na niekoľkých Samsungoch (Galaxy S8, S10 a Note9), nebol s tým žiaden problém. Pokojne tak môžeme označovať toto zariadenie ako bezdrôtovú nabíjačku na iPhone a Samsung telefóny.

Smartfón sa môže nabíjať na výšku, ale aj na šírku, to pomôže napríklad vtedy, ak popri nabíjaní chceme pozerať film.

Aj keď sa táto nabíjačka označuje ako 3-in-1, v skutočnosti ide o riešenie 4-in-1. Ak totiž použijeme nabíjaciu redukciu, môžeme na porte určenom pre AirPods napiť aj ceruzku Apple Pencil.

Pri niektorých bezdrôtových nabíjačkách sa smartfóny príliš zohrievajú. Našťastie to nie je prípad tohto prístroja.

Ako veľké plus považujem to, že nabíjacia stanica má tlačidlo on/off. Možno sa vám to nezdá dôležité, ale keďže zariadenie slúži aj ako elegantný stojan, môžete tam mať položené zariadenia aj potom ako sa nabijú, bez zbytočného prebíjania a zohrievania. Schválne, poznáte nejakú nabíjačku s vypínačom?

nabijacka_3-in-1

Bezdrôtová nabíjačka sa dá kúpiť za 49,99 € v obchode MP3.sk, čo je naozaj rozumná suma. Medzi nevýhody môžem spomenúť nutnosť používania originálneho kábla, resp. kábla s podporou fast charge, ale to je skôr problém s rôznymi USB-C káblami ako testovanej nabíjačky. Niekomu môže prekážať osvetlenie počas nabíjania.

Bezdrôtová nabíjacia stanica nezaberá veľa miesta, dá sa pokojne položiť na nočný stolík, kde cez noc nabije smartfón a ostatné zariadenia. Vďaka tomu sú zároveň stále poruke.

Zdrojmp3.sk

Komentáre k článku